Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER

Najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie wykorzystania energii odnawialnej będzie można zobaczyć podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010, które odbędą się w Poznaniu w dniach 18-20 maja.

Nowinki w tej dziedzinie prezentowane będą zarówno na stoiskach wystawców, jak i w podczas forum seminaryjnego GREENPOWER składającego się z pięciu bloków tematycznych: Słońce, Ziemia, Woda, Wiatr i Biogaz. Honorowy patronat nad targami sprawuje Ministerstwo Gospodarki.

Do udziału w targach GREENPOWER zgłosiło się około 80 firm z Polski, Chin, Danii, Francji i Niemiec. Wśród wystawców drugiej edycji dominują firmy oferujące technologie i urządzenia służące do produkcji biogazu i biomasy oraz pozyskiwania energii z tych źródeł, a także producenci i dystrybutorzy kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

Zakres tematyczny Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER:

źródło i zdjęcie: www.greenpower.mtp.pl

Dodano: 2010-05-17

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej