Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Jakie okna na lato i na lata?

W okresie letnim jesteśmy szczególnie narażeni na działanie wysokich temperatur. Wybierając stolarkę okienną, warto więc zwrócić uwagę na parametry, dzięki którym wnętrze naszego domu będzie zabezpieczone przed uciążliwym upałem.

Latem, wielu z nas ceni sobie dopływ świeżego powietrza oraz przepiękne widoki, które towarzyszą nam podczas tej pory roku. Jednak, gdy temperatura na dworze jest bardzo wysoka ważne jest, aby okna stanowiły barierę, dzięki której możemy utrzymać optymalną temperaturę w naszym domu. Równie ważna jest ochrona przed intensywnym nasłonecznieniem. W ofercie włoszczowskiego producenta oprócz wysokiej klasy stolarki okiennej znajdziemy również stylowe okiennice, które zagwarantują przyjemny, chłodny  cień we wnętrzu domu, podczas gorących letnich dni.

Drewno jako doskonały naturalny izolator bardzo dobrze sprawdza się przy konstrukcji ram okiennych. Stolarka wykonana z tego materiału jest także wyjątkowo wytrzymała oraz spełnia najwyższe wymagania techniczne. Drewniana stolarka okienna firmy Stolbud Włoszczowa to połączenie nowoczesnej technologii oraz eleganckiego wyglądu.

Innowacyjne produkty Stolbudu, takie jak okno Plus czy Capital, pozwolą czuć się komfortowo we wnętrzu, dzięki podwyższonym parametrom izolacyjności cieplnej, chroniąc przed przenikaniem ciepłego powietrza z zewnątrz. Osoby, dla których uciążliwe jest zbyt intensywne nasłonecznienie, mogą dodatkowo wyposażyć okna w stylowe drewniane okiennice. Lamelkowe w prostokątnych kształtach, czy deskowe wykonane z drewna meranti, sosny lub dębu, będą stanowić dopełnienie elewacji domu i zapewnią w nim odrobinę przyjemnego cienia,

Lato to czas, w ktrórym wielu z nas częściej korzysta z balkonu. W słoneczne dni możemy wykorzystać to miejsce do spotkań z przyjaciółmi, wspólnych śniadań, a ciepłymi wieczorami po prostu się zrelaksować. Okna balkonowe Balkon HS oraz Balkon Uchylno ? Przesuwny firmy Stolbud stanowią idealne połączenie eleganckiego wyglądu i funkcjonalności. Odpowiednia powierzchnia szklenia zapewnia dużą ilość naturalnego światła w domu, z wyłączeniem nagrzewania się pomieszczeń, dodatkowo pozwoli cieszyć się widokiem pięknego, letniego krajobrazu.

Podczas procesu produkcji ramy okienne firmy Stolbud Włoszczowa są zabezpieczane przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, deszcz czy wpływ wysokich temperatur, który może spowodować złuszczanie się lakieru. Stosowane przez Stolbud specjalistyczne preparaty do impregnacji, głęboko wnikają w strukturę drewna, dzięki czemu skutecznie zapobiegają zniszczeniom mechanicznym oraz biologicznym ram.

Stolarka okienna firmy Stolbud Włoszczowa idealnie dopasuje się do stylu budynków oraz podkreśli ich wygląd. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie produkcji zapewni długoletnie użytkowanie produktów Stolbudu oraz zagwarantuje ich użytkownikom skuteczną ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych.

źródło i zdjęcie: www.stolbud.pl

Dodano: 2010-05-18

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej