Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Akcja "Oddaj telefon" służy ochronie środowiska

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym nakłada na operatorów sieci komórkowych obowiązek odebrania od klientów zużytych telefonów i akcesoriów.

Operatorzy sieci komórkowych Play, Orange, Plus i Era rozpoczęli akcję zbierania zużytych telefonów i akcesoriów. Klienci mogą zostawić sprzęt w wybranych salonach tych operatorów, których lista znajduje się na stronie www.oddajtelefon.pl. Akcja ta przyczynia się do ochrony środowiska.

Na odpady przeznaczone będą specjalne pojemniki. Ustawa nakłada na operatorów obowiązek przyjmowania jednego starego aparatu telefonicznego, za każdy zakupiony. Operatorzy jednak zgodnie twierdzą, że będą przyjmować aparaty nie bacząc na minimum ustawowe, co ma poparcie również w regulaminie akcji, dostępnym na stronie organizatora.

Oprócz podstawowego celu, jakim jest odbiór zużytego sprzętu i jego utylizacja, akcja ma również na celu zwiększenie świadomości ekologicznej konsumentów, którzy czynnie mogą włączyć się w ochronę środowiska. Przypomnijmy, że telefony komórkowe oprócz plastiku zawierają szkodliwe dla środowiska metale ciężkie, takie jak kadm i ołów. Szczególnie stare modele są uciążliwe dla środowiska, gdyż zawierają szkodliwe substancje zanieczyszczające glebę i wody gruntowe. Dlatego konieczne jest ich przetwarzanie w zakładach utylizacji odpadów.

źródło: www.wiadomości24.pl
zdjęcie: www.oddajtelefon.pl

Dodano: 2009-10-14
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej