Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Akcja "Oddaj telefon" służy ochronie środowiska

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym nakłada na operatorów sieci komórkowych obowiązek odebrania od klientów zużytych telefonów i akcesoriów.

Operatorzy sieci komórkowych Play, Orange, Plus i Era rozpoczęli akcję zbierania zużytych telefonów i akcesoriów. Klienci mogą zostawić sprzęt w wybranych salonach tych operatorów, których lista znajduje się na stronie www.oddajtelefon.pl. Akcja ta przyczynia się do ochrony środowiska.

Na odpady przeznaczone będą specjalne pojemniki. Ustawa nakłada na operatorów obowiązek przyjmowania jednego starego aparatu telefonicznego, za każdy zakupiony. Operatorzy jednak zgodnie twierdzą, że będą przyjmować aparaty nie bacząc na minimum ustawowe, co ma poparcie również w regulaminie akcji, dostępnym na stronie organizatora.

Oprócz podstawowego celu, jakim jest odbiór zużytego sprzętu i jego utylizacja, akcja ma również na celu zwiększenie świadomości ekologicznej konsumentów, którzy czynnie mogą włączyć się w ochronę środowiska. Przypomnijmy, że telefony komórkowe oprócz plastiku zawierają szkodliwe dla środowiska metale ciężkie, takie jak kadm i ołów. Szczególnie stare modele są uciążliwe dla środowiska, gdyż zawierają szkodliwe substancje zanieczyszczające glebę i wody gruntowe. Dlatego konieczne jest ich przetwarzanie w zakładach utylizacji odpadów.

źródło: www.wiadomości24.pl
zdjęcie: www.oddajtelefon.pl

Dodano: 2009-10-14

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej