Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Energia ekologiczna w ofercie sprzedaży firmy Tauron

Po raz pierwszy w Polsce o pochodzeniu energii z odnawialnych źródeł będzie świadczyć znak Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii. Tauron Polska Energia wprowadza nowy ekologiczny produkt.

Zależy nam na promowaniu odnawialnych źródeł energii. Ofertę sprzedaży energii ekologicznej przygotowaliśmy również w oparciu o sugestie naszych klientów, którzy wykazywali zainteresowanie takim produktem, mówi Krzysztof Zamasz, wiceprezes ds. handlowych Tauron Polska Energia.

Klienci biznesowi mogą skorzystać z prestiżowej oferty Tauron Eko Premium. Tauron Eko Premium to energia pozyskiwana w 100 proc. z odnawialnych źródeł, ze szczególnym wskazaniem na elektrownie wodne. Proces jej wytwarzania jest weryfikowany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE), które zostało wskazane przez Krajową Agencję Poszanowania Energii jako jedyna działająca w Polsce niezależna instytucja, mogąca zbudować certyfikat dotyczący energii elektrycznej.

PTCE wspólnie z Grupą Tauron wypracowało system certyfikacji. Dzięki temu firmy, które zdecydują się na zakup produktu Tauron Eko Premium, jako jedyne w Polsce będą mogły umieścić na swoich produktach, stronach internetowych, materiałach promocyjnych znak gwarancji sprzedaży energii ekologicznej Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii oraz logo Tauron Eko Premium. Certyfikaty te będą stanowić potwierdzenie, że przedsiębiorstwo funkcjonuje w oparciu o energię pochodzącą z ekologicznych źródeł i przy użyciu takiej, zostały też wytworzone jego produkty.

Zależy nam, aby nasi klienci mogli budować markę firmy społecznie odpowiedzialnej także w obszarze wykorzystania energii. Dlatego nie tylko oferujemy im unikalny ekologicznie produkt, ale także zadbaliśmy, by o jego pochodzeniu świadczył certyfikowany znak jakości, rekomendowany przez Zarząd PTCE, podkreśla Krzysztof Zamasz.

Powstała także propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw - Tauron Eko. To oferta, dzięki której klienci przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego - z każdej 1 MWh zużytej przez klienta energii w ramach produktu Tauron Eko zostanie przeznaczona złotówka na sadzenie drzew. W ramach tej promocji małe i średnie przedsiębiorstwa zapłacą również mniej za prąd oraz otrzymają gwarancję niezmienności ceny maksymalnie do końca maja 2011 r.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.nepirc.pl

Dodano: 2010-05-25

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej