Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Rynek energii tematem II Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Bariery w rozwoju rynku energii w Polsce, nowe zasady handlu energią i pozycja regulatora - to główne tematy, jakie zostaną poruszone podczas II Europejskiego Kongresu Gospodarczego w sesji "Energetyka. Rynek energii elektrycznej."

Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w Katowicach, w dniach 31 maja - 2 czerwca br. 31 maja odbędzie się panel "Polityka energetyczna". Pakiet energetyczno-klimatyczny, podczas którego omawiane będą największe wyzwania i zagrożenia stojące przed europejską energetyką.

1 czerwca odbędzie się dyskusja "ABC efektywności energetycznej. Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach", gdzie omawiany będzie m.in. projekt ustawy o efektywności energetycznej, w tym system białych certyfikatów, i wskazywane będą skuteczne sposoby ograniczania zużycia mediów energetycznych. Drugą sesją tego dnia będzie "ABC efektywności energetycznej. Energia w miastach i regionach", gdzie pokazane zostaną jedne z najlepszych w Polsce rozwiązań, jak efektywnie zarządzać energią w miastach i obiektach komunalnych.

Podczas sesji poświęconej rynkowi energii elektrycznej, która odbędzie się 2 czerwca, będzie mowa także m.in. o rosnącej pozycji dużych grup energetycznych i wdrożeniu III pakietu liberalizacyjnego Unii Europejskiej.

Dyskutanci zastanawiać się będą także nad wzmocnienia pozycji odbiorców energii, skutkami wprowadzenia obowiązku sprzedaży przez wytwórców energii na giełdzie oraz taryfikacji sprzedaży energii.

Więcej o Europejskim Kongresie Gospodarczym na stronie www.eec2010.eu.

źródło i zdjęcie: www.wnp.pl

Dodano: 2010-05-26

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej