Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Materiały budowlane dla powodzian bez podatku VAT

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia, z którego wynika, że darowizny materiałów budowlanych przekazywane przez firmy na odbudowę obiektów zniszczonych przez powódź nie będą objęte podatkiem VAT.

Firma, która dokona darowizny materiałów budowlanych nie będzie zobowiązana do rozliczenia podatku VAT z tego tytułu, co ma zachęcić darczyńców do przekazywania niezbędnej pomocy rzeczowej na odbudowanie zniszczonych lub uszkodzonych domów i obiektów budowlanych.

Nowe rozporządzenie będzie dotyczyło osób fizycznych, które nie są podatnikami VAT oraz podmiotów, które poniosły szkodę w obiektach, w których prowadzą działalność edukacyjną, kulturalną, w zakresie opieki społecznej, ochrony zdrowia, opieki nad dziećmi, młodzieżą, czy zbiorowego zakwaterowania uczniów lub studentów. Darowizny materiałów budowlanych zwolnione z podatku VAT otrzymają też osoby budujące domy na innych gruntach niż dotkniętych powodzią, gdy odbudowa budynków na terenach zalanych będzie niemożliwa.

źródło: Gazetaprawna.pl
zdjęcie: www.slask.naszemiasto.pl

Dodano: 2010-05-31
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej