Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Nowoczesna gospodarka odpadami stałymi w Krakowie

Od końca czerwca br. Kraków ma nowoczesny zakład do demontażu dużych odpadów i zużytego sprzętu agd i rtv. Inwestycja została wybudowana przy wsparciu unijnych funduszy.

Stare meble, zużyty sprzęt gospodarstwa domowego i zepsute urządzenia elektryczne zebrane podczas organizowanych przez miasto akcji "Wystawka" trafiają do zakładu odpadów wielkogabarytowych przy ulicy Nowohuckiej. Prace nad realizacją obiektu trwały od drugiej połowy 2008 roku. Wykonawca inwestycji - tarnowska firma ABM Solisd - za kwotę prawie 4,5 mln euro, zaprojektował i wybudował stację, a także wyposażył ją w linie technologiczne.

To jedno z zadań, objętych modyfikacją unijnego projektu "Gospodarka odpadami stałymi w Krakowie", etap I, współfinansowanego w ramach Funduszu Spójności Unii Europejskiej, mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, podczas otwarcia inwestycji. Zakład demontażu odpadów kończy realizację tego projektu, który został zainicjowany w 2003 roku.

Dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej zmodernizowane zostało wysypisko śmieci w Baryczy. Powstała tam kompostownia i sortownia odpadów, przypominał Majchrowski. W kolejnych latach do użytku oddano bloki do produkcji energii z biogazu, powstała hala magazynowa sortowni, a na końcu zakład do demontażu odpadów stałych wielkogabarytowych.

Kraków to jedno z pierwszych polskich miast, które umożliwia mieszkańcom pozbywanie się w ten sposób dużych, nietypowych odpadów.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.commons.wikimedia.org

Dodano: 2010-07-13
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej