Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Program Przejrzysta Kropla d2w?

Przejrzysta Kropla d2w? to program ochrony klientów i autoryzowanych producentów tworzyw z dodatkiem d2w?. Na polskim rynku można spotkać produkty, których producenci określają je jako oksy-biodegradowalne. W rzeczywistości część z nich nie zawiera dodatków prowadzących do degradacji tworzyw.

Firma Ecoplastic Technologies wprowadziła program certyfikacji producentów stosujących w procesie produkcji oryginalny dodatek d2w?. Założeniem programu jest stała kontrola jakości produktów z dodatkiem d2w?. W tym celu Ecoplastic Technologies współpracuje z renomowanymi ośrodkami badawczymi w Polsce i Wielkiej Brytanii - Instytutem Technologii Polimerów i Barwników Politechniki Łódzkiej, Instytutem Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Gliwicach, Laboratorium przy Symphony Environmental oraz niezależnym laboratorium Pyxis.

Opakowania producentów uczestniczących w programie Przejrzysta Kropla d2w? poddawane są badaniom laboratoryjnym, które mają na celu:

  • potwierdzenie właściwej ilości dodatku w produkcie,
  • potwierdzenie jakości wykonania,
  • sprawdzenie zgodności z wytycznymi do produkcji tworzyw oksy-biodegradowalnych.

Potwierdzeniem pozytywnego wyniku badań jest Certyfikat oraz wpisanie firmy na listę autoryzowanych producentów, dostawców lub użytkowników opakowań z dodatkiem d2w?, która na bieżąco jest weryfikowana.

Przejrzysta Kropla d2w? reguluje zasady oznakowania produktów z dodatkiem d2w?. Prawidłowe oznakowanie jest spójne dla wszystkich uczestników programu i stanowi gwarancję dla użytkowników, że produkt jest oryginalny i ulegnie degradacji. Przejrzysta Kropla d2w? przyczynia się do wzrostu świadomości wśród konsumentów na temat opakowań oksy-biodegradowalnych.

źródło i zdjęcie: Ecoplastic Technologies

Dodano: 2010-07-19

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej