Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ostrzejsze kontrole wyrobów budowlanych

Od 30 grudnia br. zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wyrobów budowlanych. Zwiększają one zakres kontroli u przedsiębiorców i dają nadzorowi budowlanemu szersze uprawnienia.

Dodatkowe kontrole obejmą nie tylko producentów materiałów budowlanych, ale także ich sprzedawców i importerów. Kontrola wyrobów budowlanych będzie mogła być prowadzona także na miejscu budowy. Jeśli wykaże, że wyrób budowlany nie spełnia obowiązujących wymagań, kontroler będzie mógł zabezpieczyć określoną partię materiałów i zakazać ich sprzedaży. Będzie mógł także nakazać importerowi lub producentowi wycofanie ich z obrotu.

Przedsiębiorca może zostać zmuszony do odkupienia towaru złej jakości na żądanie kupującego lub też do zniszczenia takiego towaru na własny koszt. Za wprowadzenie do obrotu i produkcję materiałów budowlanych złej jakości grozić będzie grzywna do 5 tys. zł.

źródło: www.abc.com.pl
zdjęcie: www.sklep.farby.net.pl

Dodano: 2010-07-30

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej