Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ostrzejsze kontrole wyrobów budowlanych

Od 30 grudnia br. zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wyrobów budowlanych. Zwiększają one zakres kontroli u przedsiębiorców i dają nadzorowi budowlanemu szersze uprawnienia.

Dodatkowe kontrole obejmą nie tylko producentów materiałów budowlanych, ale także ich sprzedawców i importerów. Kontrola wyrobów budowlanych będzie mogła być prowadzona także na miejscu budowy. Jeśli wykaże, że wyrób budowlany nie spełnia obowiązujących wymagań, kontroler będzie mógł zabezpieczyć określoną partię materiałów i zakazać ich sprzedaży. Będzie mógł także nakazać importerowi lub producentowi wycofanie ich z obrotu.

Przedsiębiorca może zostać zmuszony do odkupienia towaru złej jakości na żądanie kupującego lub też do zniszczenia takiego towaru na własny koszt. Za wprowadzenie do obrotu i produkcję materiałów budowlanych złej jakości grozić będzie grzywna do 5 tys. zł.

źródło: www.abc.com.pl
zdjęcie: www.sklep.farby.net.pl

Dodano: 2010-07-30
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej