Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kto dostanie dofinansowanie na budowę spalarni?

Dziewięć projektów będzie starać się o uzyskanie dofinansowania z Unii w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Tyle wniosków wpłynęło do końca czerwca br.

Projekty, które są na liście dofinansowania na budowę spalarni to:

  • Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego,
  • Program gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie,
  • Budowa zakładu termicznego unieszkodliwiania odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego,
  • Zintegrowany system gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej,
  • System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie. Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów,
  • System gospodarki odpadami dla Miasta Poznania,
  • System gospodarki odpadami oraz budowa zakładu termicznego przekształcania odpadów dla miast i gmin Pomorza Środkowego,
  • Gospodarka odpadami komunalnymi w Łodzi - faza II,
  • System gospodarki odpadami dla miast Górnośląskiego Związku Metropolitalnego wraz z budową zakładów termicznej utylizacji odpadów.

Z ubiegania się o środki unijne z POIiŚ zrezygnował Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - projekt Rozwiązanie problemów gospodarki odpadami w Warszawie etap I: Modernizacja i rozbudowa Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych oraz Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, beneficjent projektu System gospodarki odpadami dla Metropolii Trójmiejskiej, który skorzysta z dofinansowania w przyszłości.

Olsztyn choć będzie ubiegał się o dofinansowanie to podął decyzję o zmianie technologii utylizacji odpadów z termicznej na tradycyjną, a instalacja do termicznej utylizacji odpadów zostanie zastąpiona przez instalację do mechaniczno - biologicznego przetwarzania odpadów z przygotowaniem paliwa alternatywnego.

Wszystkie złożone wnioski o dofinansowanie na budowę spalarni zostaną ocenione wg kryteriów wyboru projektów zatwierdzonych przez Komitet Monitorujący Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie:  www.mmszczecin.pl

Dodano: 2010-07-31

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej