Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Solary - Przygotowanie c.w.u.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego, standardowego zestawu opartego na kolektorach płaskich.

Parametry wszystkich części (kolektorów, zasobnika, grupy pompowej, naczynia wzbiorczego, sterownika) zestawu są optymalnie dopasowane, większość elementów jest ponadto już zmontowana, a całość tak zaprojektowana, by zajmowała jak najmniej miejsca. Mniejsze jest prawdopodobieństwo popełnienia błędów przez instalatora, a niektórzy producenci na takie zestawy oferują nawet dłuższą gwarancję niż ta obowiązująca przy zakupie poszczególnych elementów.

Instalacja solarna zapewni wystarczającą ilość ciepłej wody w okresie od późnej wiosny do jesieni. To najtańsze rozwiązanie, niekiedy wybierane także, gdy c.w.u. jest podgrzewana stosunkowo tanio przez kocioł na paliwo stałe. Solary są bardziej ekologiczne, a ponadto unikamy niedogodności związanych z obsługą kotła poza sezonem grzewczym.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania