Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
DOMPLAN
Powierzchnia użytkowa
117.40m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Solary - Przygotowanie c.w.u.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego, standardowego zestawu opartego na kolektorach płaskich.

Parametry wszystkich części (kolektorów, zasobnika, grupy pompowej, naczynia wzbiorczego, sterownika) zestawu są optymalnie dopasowane, większość elementów jest ponadto już zmontowana, a całość tak zaprojektowana, by zajmowała jak najmniej miejsca. Mniejsze jest prawdopodobieństwo popełnienia błędów przez instalatora, a niektórzy producenci na takie zestawy oferują nawet dłuższą gwarancję niż ta obowiązująca przy zakupie poszczególnych elementów.

Instalacja solarna zapewni wystarczającą ilość ciepłej wody w okresie od późnej wiosny do jesieni. To najtańsze rozwiązanie, niekiedy wybierane także, gdy c.w.u. jest podgrzewana stosunkowo tanio przez kocioł na paliwo stałe. Solary są bardziej ekologiczne, a ponadto unikamy niedogodności związanych z obsługą kotła poza sezonem grzewczym.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Wiele osób odkłada decyzję o remoncie z obawy nie tylko o koszty tego przedsięwzięcia, ale też czas jego trwania. Materiały schnące przez wiele godzin i przedłużające się prace wykończeniowe nierzadko zmuszają do spędzenia kolejnych dni poza domem czy mieszkaniem i pogłębiają frustrację spowodowaną niekomfortową sytuacją. A można wszystko zrobić w ciągu weekendu. Jak się przygotować i jak zralizować taki remont?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania