Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kiedy wybrać oczyszczalnię ze złożem piaskowym lub żwirowym?

Gdy grunt na działce charakteryzuje się niedostateczną przepuszczalnością lub/i gdy poziom wód gruntowych jest za wysoki stosuje się oczyszczalnie z filtrem żwirowym lub piaskowym zamiast oczyszczalni z klasycznym drenażem rozsączającym.

Złoża te separuje się od podłoża grubą nieprzepuszczalną folią. Proces oczyszczania ścieków przebiega tu tak samo jak przy tradycyjnych drenażach rozsączających. Ścieki odprowadzane są przez studzienkę rozdzielającą do filtrów i rozsączane w ich górnych warstwach, dalej przepływają przez nie, oczyszczając się i na końcu zbierane są w dolnej części filtra przez drugi układ drenów, tzw. drenaż zbierający.

opr.: Redakcja

Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania