Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kiedy wybrać oczyszczalnię ze złożem piaskowym lub żwirowym?

Gdy grunt na działce charakteryzuje się niedostateczną przepuszczalnością lub/i gdy poziom wód gruntowych jest za wysoki stosuje się oczyszczalnie z filtrem żwirowym lub piaskowym zamiast oczyszczalni z klasycznym drenażem rozsączającym.

Złoża te separuje się od podłoża grubą nieprzepuszczalną folią. Proces oczyszczania ścieków przebiega tu tak samo jak przy tradycyjnych drenażach rozsączających. Ścieki odprowadzane są przez studzienkę rozdzielającą do filtrów i rozsączane w ich górnych warstwach, dalej przepływają przez nie, oczyszczając się i na końcu zbierane są w dolnej części filtra przez drugi układ drenów, tzw. drenaż zbierający.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania