Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Sposób na odnowienie betonowej posadzki

Dla wielu osób posadzki betonowe są zbyt surowe. Nie odpowiada im matowa powierzchnia, nieregularny kolor lub pojawiające się na powierzchni betonu wraz z upływem czasu uszkodzenia. Można jednak zamienić zwykły szary beton w coś ekskluzywnego. Tego typu posadzka zaskakuje swoim eleganckim, nowoczesnym wyglądem i lśniącą powierzchnią.

Nawet zniszczona betonowa posadzka dzięki odpowiedniemu wykończeniu może zalśnić niemal lustrzanym blaskiem. Tak właśnie dzieje się w przypadku zastosowania systemu posadzek X-FLOOR® marki BAUTECH Futura. Szlifowana, a następnie polerowana powierzchnia betonu przypomina swoją barwą i ziarnistością granit.

System X-FLOOR rekomendowany jest do stosowania na nowych inwestycjach i  jako system naprawczy - dzięki niemu możemy nadać istniejącym, nieco już zniszczonym betonowym posadzkom nowy, atrakcyjny wygląd - świetnie sprawdza sie w przypadku renowacji czy adaptacji starych, np. poprzemysłowych pomieszczeń na nowe cele. Efektowny wygląd X-FLOOR sprawia, że w dawnej hali produkcyjnej możemy bez zbędnych kosztów zaaranżować nowoczesne biuro, a w nieczynnym od lat sklepie luksusowy butik lub restaurację dla koneserów.

Stosując system X-FLOOR® na istniejącej posadzce rozpoczynamy od szlifowania jej powierzchni celem usunięcia wierzchniej, często zwietrzałej lub uszkodzonej w inny sposób warstwy betonu i odsłonięciu kruszywa. Następnie nanosimy preparat  Bautech Terraseal, który wnika w powierzchnię betonu i tworzy mikrozbrojenia, a z upływem czasu, dzięki reakcjom chemicznym wzmacniające strukturę powierzchni. Następnie posadzka jest polerowana i pokrywana preparatem Bautech Terracoat, by wzmocnić efekt połysku. Swoim kolorem i ziarnistością powierzchni X-FLOOR® przypomina płyty polerowanego granitu.

Posadzki polerowane X-FLOOR wyróżnia łatwość utrzymania w czystości, odporność mechaniczna i chemiczna oraz trwałość. Rekomendowane są do wykorzystania w obiektach o dużym natężeniu ruchu pieszego, np. centrach handlowych, sklepach, szkołach, lotniskach, dworcach, obiektach sakralnych. Sprawdzą się także w biurowcach, halach produkcyjnych, salonach motoryzacyjnych. Wszędzie tam, gdzie na dużej powierzchni trzeba odnowić istniejącą betonową podłogę mogą się okazać ekonomicznym, funkcjonalnym i efektownym rozwiązaniem. Oczywiście można je także stosować w budownictwie wielo- i jednorodzinnym, jeśli mamy do czynienia z koniecznością naprawy już istniejącej posadzki.

źródło: BAUTECH

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania