Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Beton komórkowy Ytong Multipor materiałem ekologicznym

Xella Polska oferuje nowy beton komórkowy Ytong Multipor, który umożliwia budowę domów w klasie energetycznej A, zarezerwowanej dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

W połączeniu z bloczkami Ytong tworzy dwuwarstwową ścianę, gwarantującą wysoki komfort cieplny i niskie koszty eksploatacji budynku. Produkowany jest w postaci bloczków długości 600 mm i wysokości 390 mm. Ze względu na różne możliwości zastosowania, grubość bloczków mieści się w przedziale od 50 do 200 mm. 

Podobnie jak Ytong i Silka, Ytong Multipor jest wytrzymały, nie zmienia kształtów w czasie. Ytong Multipor jest materiałem ekologicznym i paroprzepuszczalnym. Stanowi całkowicie niepalną warstwę budynku. Wszystkie te cechy zawdzięcza mineralnemu i naturalnemu pochodzeniu. Bloczki są lekkie, proste w montażu i łatwo poddają się obróbce.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania