Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Co to właściwie jest rekuperator?

Nazywana rekuperatorem centrala nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła to, w dużym uproszczeniu, urządzenie składające się z wymiennika ciepła (krzyżowego przeciwprądowego lub obrotowego), dwóch wentylatorów - nawiewnego i wywiewnego oraz filtra powietrza.

Świeże, zimne powietrze zasysane z zewnątrz, przechodząc przez wymiennik ciepła, ogrzewa się od takiej samej ilości zużytego powietrza usuwanego z budynku, które również przepływa przez ten wymiennik. Montując rekuperator możemy być spokojni, że przepływy powietrza bedą prawie bezgłośnie i i nie będą wymagać jakiejkolwiek ingerencji mieszkańców domu.

W rekuperatorach wysokiej klasy strumienie powietrza wchodzącego i wychodzącego nie mieszają się. Następuje jedynie wymiana ciepła, która nie powoduje przenoszenia zapachów.

opr.: Redakcja

 

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania