Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ekourządzanie. Sypialnia w zgodzie z naturą

Tym razem przenosimy się do wnętrz naszych ekodomów. Wnętrze jest równie ważne, jeśli nie ważniejsze, jak zewnętrze. Charakter domu, w dużej mierze zależy od tego, jak zostały urządzone znajdujące się w nim pomieszczenia. Nasze zamiłowanie do ekologicznych rozwiązań możemy przenieść do aranżacji wnętrz. Gwarantujemy, że urządzając pokoje w zgodzie z naturą będziecie mieć niebywałą satysfakcję.

Dzisiaj zapraszamy do sypialni. Dlaczego właśnie do niej?! Ponieważ alkowa powinna być dla nas azylem, miejscem intymnym, do którego wstęp mają tylko jej właściciele. Skoro oni cenią ekobudowanie, to na pewno spodoba się im też pomysł na ekourządzanie.

Ekosypialnia na dobry sen

Nie od dziś wiadomo, że sen jest jedną z najważniejszych życiowych czynności. Bez niego nie funkcjonujemy tak, jak powinniśmy. Po nieprzespanej nocy jesteśmy ospali, pozbawieni energii i siły do nauki oraz pracy. Niestety problemy ze snem dotyczą wielu osób. Któż z nas nie słyszał od kolegi z pracy, że jest niewyspany i, co gorsza, odwzajemniał jego uczucie. Liczenie owiec, picie herbaty ziołowej przed snem... nic nie przynosi pożądanego efektu w postaci błogiego snu. A może warto zacząć od zmiany łóżka lub materaca?! Banalne? Ale za to jakie skuteczne!

Jaki zatem mebel wybrać? Podpowiadamy - ekologiczny! Wykonane z naturalnego drewna łóżko to idealna propozycja dla ceniących kontakt z naturą. Ciepło bijące od litego drewna oraz niepowtarzalność usłojenia sprawiają, że to właśnie meble wykonane z niego uchodzą za najdoskonalsze. Są znacznie bardziej trwałe od tych z tworzyw drewnopochodnych, dzięki czemu posłużą nam dłużej, nie tracąc na swojej wartości. Producenci mebli z twardego litego drewna, cenią klasykę i prostotę, a meble wykonane w takim minimalistycznym stylu nawet po dziecięciu latach będą nadal modne.

Drewno jest materiałem ekologicznym, trwałym, zdrowym oraz bezpiecznym - szczególnie dla osób ze skłonnością do alergii. Sypialnie z drewna poza tym, że wyglądają elegancko i estetycznie pachną świeżo i aromatycznie, a zapach ten roznosi się po całym mieszkaniu. Takie meble do spania są prawdziwym ukojeniem dla zmęczonej trudami dnia codziennego duszy.

Pozostaje nam już tylko wybór odpowiedniego materaca. Materac z warstwą maty kokosowej, wypełniony bawełną lub naturalnym lateksem to idealna propozycja dla ekomaniaków, która gwarantuje wyjątkowo spokojny i zdrowy sen. Rozkoszujcie się momentem relaksu, jaki daje sypialnia urządzona w zgodzie z naturą.

źródło i zdjęcia: BEDS.pl