Lider Zielonej Energii - konkurs dla samorządów gminnych

W ramach projektu "Nasza Gmina Chroni Klimat" Fundacji Promocji Gmin Polskich organizowany jest konkurs, którego celem jest wypromowanie dobrych przykładów przedsięwzięć ekoenergetycznych w gminach w zakresie aktywnego wspierania wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Konkurs "Lider Zielonej Energii? ma pomóc w skutecznej wymianie informacji i doświadczeń pomiędzy gminami w zakresie podejmowanych przedsięwzięć proekologicznych w dziedzinie gospodarki energetycznej, kreować pozytywny wizerunek gmin oraz zachęcać samorządy lokalne do współpracy na rzecz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Projekt "Nasza Gmina Chroni Klimat" realizowany jest przez Fundację Promocji Gmin Polskich - jej komórkę edukacyjną Europejską Wszechnicę Samorządową - i jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Priorytetowego "Wspieranie realizacji programów edukacyjnych w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej oraz w ramach kampanii informacyjno-promocyjnych" - kategoria II "Energetyka Przyjazna Środowisku".

Partnerem strategicznym projektu jest Serwis Samorządowy PAP oraz eksperci z doświadczonych organizacji i instytucji zajmujących się odnawialnymi źródłami energii, jak Mazowiecka Agencja Energetyczna.

Na stronie www.eko-gminy.pl dostępny jest formularz zgłoszeniowy dla samorządów gminnych, zainteresowanych uczestnictwem w konkursie "Lider Zielonej Energii?.

źródło: www.samorzad.pap.pl
zdjęcie: Eko-Gminy.pl

Dodano: 2010-09-07
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej