Knauf Insulation i Polska Akcja Humanitarna dla powodzian

Firma Knauf Insulation wspiera Polską Akcją Humanitarną w pomocy dla poszkodowanych podczas powodzi. Od 1 sierpnia br. 1% przychodu ze sprzedaży Ekorolki i Ekopłyty Knauf Insulation przekazywane będzie na rzecz inicjatywy "Ratunek dla Powodzian? organizowanej przez PAH.

Według najnowszych danych MSWiA powódź, która przeszła przez Polskę w maju i czerwcu br. przyniosła straty sięgające 2,9 mld. euro. Poszkodowanych zostało ok. 266 tys. osób, a 31 tys. ewakuowano z miejsc ich zamieszkania. Uszkodzeniu uległo 18 tys. budynków, z czego 960 to przedszkola i szkoły.

Inicjując akcję "Ekologiczne ocieplenie w ekonomicznej cenie? firma Knauf Insulation postanowiła przyłączyć się do usuwania skutków powodzi. Część przychodu ze sprzedaży Ekorolki i Ekopłyty zostanie przeznaczona na rzecz odbudowy obiektów użyteczności publicznej, zniszczonych przez żywioł. Dzięki darowiźnie rewitalizowane będą budynki wykorzystywane przez lokalne instytucje. Pieniądze pomogą zrealizować jeden z etapów inicjatywy "Ratunek dla Powodzian?, w ramach którego odremontowany zostanie m.in. ośrodek dla dzieci.

Ekologiczne maty i płyty służą do izolacji budynków mieszkalnych, niemieszkalnych oraz obiektów przemysłowych. Ich zastosowanie pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet o 40%. Kupując Ekorolkę lub Ekopłytę klient otrzymuje 10% rabat.

Firma aktywnie promuje zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz oszczędzanie energii przy wykorzystaniu nowych materiałów izolacyjnych. Przykładem takich działań jest np. Knauf Insulation Road Show oraz akcje edukacyjne pod hasłem "Czas zaoszczędzić energię?. Wprowadzenie naturalnej wełny mineralnej nowej generacji produkowanej w ECOSE? Technology, to kolejny krok potwierdzający zaangażowanie firmy w dostarczanie materiałów wspierających zrównoważony rozwój w budownictwie.

Wełna mineralna w ECOSE Technology firmy Knauf Insulation została uhonorowano statuetką TOP BUILDER 2010 podczas targów BUDMA 2010, przyznawaną najlepszym na rynku produktom i rozwiązaniom technologicznym dla budownictwa. Nowy produkt otrzymał również nagrodę DUBO 2009 w Holandii, przyznawaną innowacyjnym produktom i projektom stosowanym w budownictwie ekologicznym, tytuł "Produktu Roku 2009? podczas IV Konferencji i Wystawy Global Insulation oraz tytuł "Innowacji Roku 2009? w Pradze. Za działania mające na celu wprowadzenie innowacyjnej oferty produktowej oraz osiągnięcia technologiczne firma została uhonorowana prestiżowym tytułem Budowlanej Firmy Roku 2009.

źródło i zdjęcia: www.knaufinsulation.pl

Dodano: 2010-09-08
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej