PROECO Deante w trosce o środowisko naturalne i zasoby wodne

Działania firmy Deante wpisują się w trend odpowiedzialności za ochronę środowiska naturalnego, ale również są odpowiedzią na ekonomiczne potrzeby życia codziennego Polaków. Poprzez zmianę przyzwyczajeń i wprowadzenie nowej estetyki w domach, Deante staje się EKO.

Punktem wyjścia akcji Deante jest odwołanie się do wody. Z badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że aż jedna ósma mieszkańców Ziemi cierpi z powodu pragnienia i chorób wywołanych spożyciem zanieczyszczonej wody. Do tego jej zasoby ciągle się kurczą. Z pomocą przychodzą najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki zastosowaniu ekologicznych baterii Deante jest w stanie zaoszczędzić około pół litra wody (podczas 10 s normalnego użytkowania baterii).

Dostęp do wody jest dla większości oczywisty - kąpiąc się, piorąc czy myjąc naczynia nie zastanawiamy się nad konsekwencjami tych czynności, mówi Katarzyna Dietrich, marketing Deante. A faktem jest, że zasoby wody na świecie systematycznie maleją. To właśnie z troski o środowisko naturalne, stworzona została filozofia PROECO Deante, której bezpośrednią realizacją jest najwyższej klasy armatura oraz szereg akcji i inicjatyw, promujących oszczędne podejście do kwestii wody.

Główne elementy filozofii PROECO Deante to:

 • nowa linia ekologicznych produktów,
 • specjalne butelki wody mineralnej Deante,
 • standy w salonach sprzedaży armatury,
 • strona tematyczna www.eco.deante.pl,
 • konkursy plastyczne dla przedszkoli i rodziców.
 • kalkulator oszczędności wody.

Armatura opatrzona logiem Deante to rozwiązanie będące efektem wieloletniego doświadczenia oraz pracy naukowców, jak i specjalistów od trendów estetycznych. W efekcie powstała bogata i ciekawa designersko oferta produktów, z których każdy charakteryzuje się wyjątkowo niskim zużyciem wody, a jednocześnie gwarantuje najwyższą wydajność i komfort użytkowania. W filozofię PROECO wpisują się baterie: ekologiczne Primo i Ultra, a także sensorowe Jaguar Line i Mesteno.

Z jednej strony pojawia się potrzeba troski o środowisko i walki z coraz poważniejszymi zagrożeniami ekologicznymi, z drugiej zaś, konieczność zadbania o własne finanse. Inwestorzy więc muszą decydować na czym warto i można zaoszczędzić. Produkty z logiem PROECO Deante pozwalają na ograniczenie zużycia wody przy normalnym użytkowaniu nawet o 50%.

Dla większości z nas swobodny dostęp do wody jest czymś oczywistym, dlatego ten życiodajny zasób natury najczęściej traktujemy jako dobro nieograniczone i ogólnodostępne. Nic bardziej mylnego... Zmiany klimatyczne, katastrofy naturalne, ubóstwo, konflikty zbrojne, wzrost populacji i urbanizacja - wszystkie te czynniki bezpośrednio wpływają na konsekwentne zmniejszanie się ilości wody pitnej.

Niestety już w tej chwili ok. 1,2 miliarda ludzi na naszym globie nie ma dostępu do stałego i bezpiecznego źródła wody pitnej, a do 2050 roku liczba cierpiących z powodu niedostatku wody pitnej może wzrosnąć nawet do 7 miliardów. Najwyższy czas, żeby każdy z nas zdał sobie sprawę, że poprzez swoje codzienne zachowania ma wpływ na zmianę tego stanu rzeczy.

Firma Deante od 20 lat "kieruje wodą" i chociaż potrzeba oszczędności wody to już pewnego rodzaju truizm, nie poprzestaje w szukaniu nowych rozwiązań, które pozwolą jeszcze efektywniej, a zarazem nieodczuwalnie realizować zobowiązania wobec natury. PROECO Deante to filozofia, która powstała z poczucia odpowiedzialności za ochronę środowiska naturalnego, ale również w odpowiedzi na ekonomiczne potrzeby życia codziennego klientów.

Produkty opatrzone znakiem PROECO charakteryzują się szczególnie niskim zużyciem wody, a jednocześnie gwarantują najwyższą wydajność i komfort użytkowania. W czasach, kiedy wszystko drożej, tempo życia, a wraz z nim zagrożenia ekologiczne ciągle rosną, warto zadać sobie pytanie na czym można i należy zaoszczędzić, dbając przy tym o środowisko.

Zalety produktów PROECO:

 • Mechaniczna regulacja wypływu wody

Mechanizm ograniczający maksymalne ciśnienie wody wypływającej z baterii. Płynna regulacja pozwala na dostosowanie strumienia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Redukuje zużycie wody nawet o połowę.

 • Blokada otwarcia gorącej wody

Głowica ceramiczna wyposażona w regulator kontroli wypływu ciepłej wody. Odpowiednia regulacja zmniejsza jej zużycie. Dodatkowo pozwala na bezpieczne korzystanie z baterii dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym - chroni przed poparzeniem.

 • Perlator ECO-SAVE

Perlator o unikatowej konstrukcji. Dzięki funkcji napowietrzania strumienia wody zmienia jego objętość, ograniczając zużycie wody o 50%.

 • Ogranicznik wypływu wody

Reduktor wypływu wody montowany w bateriach natryskowych i wannowych. Ograniczając ciśnienie wypływającej przez słuchawkę wody pozwala zredukować zużycie wody do 50%.

 • Technologia sensorowa

Funkcjonalność i oszczędność to cechy baterii bezdotykowej. Woda płynie tylko wtedy, kiedy trzymamy ręce pod baterią. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet do 50% wypływającej wody.

źródło i zdjęcie: Deante

Dodano: 2010-09-15
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej