Energia odnawialna i budownictwo energooszczędne na Międzynarodowych Targach RENEXPO? 2010

W dniach od 7 do 10 października br. w Augsburgu odbędą się Międzynarodowe Targi Handlowe RENEXPO dotyczące energii odnawialnej, budownictwa energooszczędnego oraz renowacji.

Różnorodność i wyjątkowość tych targów sprawia, iż znajdują się one w czołówce światowej.

Tematyka pawilonu nr 1 skupia się na bioenergii. Do głównych punktów IHE? WoodEnergie zalicza się tematyka pozyskiwania energii z drewna. IHE? służy jako europejskie forum spotkań branż, które pozyskuje energię  z biomasy drzewnej.

Następnym tematem  targów jest kogeneracja, będzie ona prezentowana pod nazwą InterCogen. We współpracy z niemieckimi stowarzyszeniami do spraw kogeneracji - Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung  odbędzie się wymiana wiedzy między producentami i dostawcami. Na targach RENEXPO będzie miał miejsce również przegląd specjalny wraz z serią bezpłatnych wykładów na temat piecy kamionkowych, kaflowych, na pellety oraz małych urządzeń grzewczych, który  odbył się po raz pierwszy w ubiegłym roku.

Pod nazwą InterGreenBuilding w pawilonie nr 2 będzie można znaleźć szereg informacji na temat energooszczędnego budownictwa i renowacji. Wystawcy zaoferują szereg ciekawych tematów z obszaru techniki budowlanej, wentylacji, odzyskiwania ciepła, ogrzewania podłogowego jak i budownictwa z wykorzystaniem ekologicznych materiałów. Przegląd specjalny dotyczący tematyki budowania z drewna przedstawi korzyści wynikające z użycia drewna jako trwałego materiału budowlanego. Także stoisko Izby Rzemieślniczej Szwabii, w tym roku sporo większe, zaprezentuje wyniki pracy w regionie.

Jak zwykle  wystawy w pawilonie nr 3  dotyczyć będą tematów usług energetycznych, energii geotermalnej, wodnej, wiatrowej  oraz pomp ciepła. Forum Praca i Edukacja  zorganizowane przez KUMAS, stanowi już integralną część targów RENEXPO. W tym roku można  będzie również zasięgnąć informacji na temat wolnych miejsc pracy w branży.

Na towarzyszącym targom - fachowych sympozjach wybrani eksperci z branży przedstawią obiecujące innowacje, przyszłe trendy, nowe technologie i praktyczne rozwiązania. Zaplanowane są fachowe kongresy, wśród których przewodzić będą:

  • energia z biologicznych odpadów,
  • kogeneracja,
  • gazyfikacja drewna
  • małe elektrownie wiatrowe.

Wystawiane przez Federalne Stowarzyszenie BioEnergie sympozjum przewodzące dotyczące energii z drewna jest głównym  miejscem spotkań branży i odbędzie się po raz dziesiąty. Za jednym razem dostajemy kompleksowy przegląd polityki, gospodarki i Best Practice. Oprócz sympozjów i wystaw  specjaliści jak i użytkownicy końcowi mają bezpłatną możliwość wysłuchania szeregu wykładów o aktualnej tematyce zaopatrywania  w energię.

Ponad 130 instytucji, partnerów prowadzi RENEXPO do sukcesu. Wśród nich są takie Instytucje jak: Bayern Innovativ, Bundesverband WärmePumpe, Bundesverband BioEnergie, Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung , C.A.R.M.E.N., Cluster Forst i Holz, KUMAS i UmweltCluster Bayern.

Dla wszystkich internautów, którzy pragną odwiedzić targi RENEXPO w Augsburgu, organizator przygotował bezpłatne wejściówki. Wystarczy wypełnić formularz, podać swoje dane i  tym samym otrzymuje się dostęp do darmowej wejściówki, którą należy wydrukować i zabrać na targi.

Szczegółowe informacje na temat targów, kongresu i programu można uzyskać na stronie organizatora www.renexpo.de.

źródło i zdjęcie: REECO GmbH

Dodano: 2010-10-01
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej