Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Prawidłowa gospodarka odpadami na Warmii i Mazurach

Minister Środowiska Andrzej Kraszewski pozytywnie ocenił wszystkie warmińsko-mazurskie inwestycje związane z gospodarką odpadową. Władze samorządowe poszczególnych powiatów i gmin wzięły sprawy w swoje ręce a Ełk jest tego doskonałym przykładem.

W innych regionach widziałem już pojedyncze zakłady, ale tu działaniem objęte jest całe województwo. Jestem pełen podziwu, że warmińsko-mazurskie jest już tak bardzo zaawansowane w swoich planach, powiedział Kraszewski. W Siedliskach k. Ełku trwa budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Inwestycja będzie kosztowała ok. 100 mln zł, z czego prawie 42 mln zł to środki Funduszu Spójności. Budowa Zakładu to jedno z największych przedsięwzięć w historii wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego i jedno z najnowocześniejszych w całym kraju.

Spalarnie, które miały być panaceum na gospodarkę odpadami, sprawdzają się w dużych aglomeracjach miejskich. W Polsce potrzebne jest może osiem, dziewięć takich zakładów. A co zrobić z takimi regionami jak chociażby ełcki? Dokładnie to, co właśnie realizuje. Jest to projekt super nowoczesny i dopasowany do potrzeb regionu, mówił Kraszewski.

Wybudowanie Zakładu i trzech stacji przeładunkowych uporządkuje gospodarkę odpadami na terenie 12 samorządów, które współtworzą Związek Międzygminny. Zakład będzie wyposażony w nowe technologie, dzięki którym możliwe będzie zastosowanie najnowszej techniki sortowania opto-elektronicznej NIR dla aż 6 grup odpadów. Na składowisko trafi zaś zaledwie ok. 30 procent strumienia odpadów, które będą przetwarzane w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów.

Wreszcie, po wielu latach, prace w Siedliskach zostały uruchomione, powiedział Edward Palczewski Prezes PGO "Eko-Mazury" Sp. z o.o., która jest beneficjentem środków  i odpowiada za realizację inwestycji. Czas realizacji projektu jest dosyć krótki. Zakład zostanie oddany do użytku w kwietniu 2012 r.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.elk.gmin.pl

Dodano: 2010-09-28
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej