Roca zakłada międzynarodową Fundację We Are Water

29 września 2010 r. w Warszawie - Roca, wiodący producent wyposażenia łazienkowego na świecie, założyła Fundację We Are Water, której głównym celem jest ograniczanie negatywnych skutków niedoborów wody na świecie, edukacja i uświadamianie społeczeństwu jak ważne jest rozsądne użytkowanie wody. Fundacja będzie również motywowała do przekazywania dotacji i udzielania wsparcia w regionach, w których istnieje potrzeba zapewnienia dostępu do wody.

Głównym celem Fundacji We Are Water jest wspieranie projektów dotyczących niewystarczających zasobów wody na całym świecie. Oficjalna inauguracja Fundacji odbyła się jednocześnie 20 krajach. Reżyserka Isabel Coixet współpracowała przy pierwszym projekcie Fundacji, przygotowując film dokumentalny pokazujący problem kurczenia się Morza Aralskiego.

Podczas uroczystości odbyła się polska premiera filmu dokumentalnego "Aral. Utracone morze? w reżyserii Isabel Coixet, prezentowanego 21 września 2010 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Film ten jest pierwszym projektem sponsorowanym przez Fundację We Are Water i jednocześnie przykładem współpracy z artystami i organizacjami pozarządowymi, kierującymi się tym samym celem, jakim jest poprawa świadomości problematyki wodnej na całym świecie. Nadszedł czas, aby powiązać naszą wiodącą pozycję z kwestiami ochrony środowiska, czyli obszarem, w którym aktywnie działamy od ponad 50 lat, powiedział Jacek Różycki, Dyrektor Generalny Roca Polska. Fundacja We Are Water to przejaw naszego dążenia do zrównoważonego rozwoju i działania na rzecz społeczności najbardziej dotkniętych brakiem wody, dodał.

Dodatkowe informacje na temat projektów, celów i działań Fundacji We Are Water oraz jej ambasadorów i przyjaciół, są dostępne na stronie www.wearewater.org.

Informacje o filmie ?Aral. Utracone morze? w reżyserii Isabel Coixet

Film pt. ?Aral. Utracone morze?, wyreżyserowany przez Isabel Coixet, to dramatyczny dokument pokazujący kurczenie się Morza Aralskiego, bezodpływowego zbiornika wodnego w Azji Środkowej. Jest to pierwsze działanie sponsorowane przez Fundację We Are Water. Dokument ten opisuje tragiczny proces wysychania Morza Aralskiego, jedną z największych na świecie katastrof naturalnych. Narratorem filmu jest Sir Ben Kingsley.
Isabel Coixet: - Morze Aralskie to zaledwie jeden z wielu przykładów katastrof ekologicznych na naszej planecie.

Dzięki wsparciu Fundacji We Are Water, film ten może liczyć na międzynarodową dystrybucję i skłonić nas do refleksji nad skutkami złego zarządzania ograniczonymi zasobami. Fundacja We Are Water stworzyła nam szansę, abyśmy uświadomili sobie, że nie wszyscy mają dostęp do wody, która jest niezbędna do rozwoju gospodarczego.

Informacje o Fundacji We Are Water

Fundacja We Are Water powstała z inicjatywy firmy Roca, która od samego początku swojej działalności jest zaangażowana w kwestie ochrony środowiska, zarówno poprzez swoje produkty, jak i procesy produkcyjne. Roca doskonale zdaje sobie sprawę, że woda jest unikalnym, ograniczonym dobrem. Firma od ponad 50 lat wykorzystuje w swoich produktach rozwiązania oszczędzające wodę i energię, przyczyniając się w ten sposób do bardziej zrównoważonego współistnienia z otoczeniem. Zaangażowanie na rzecz rozsądnego korzystania z wody zyskało teraz nowy wymiar dzięki utworzeniu Fundacji We Are Water.

Fundacja We Are Water ma dwa główne cele: podnoszenie świadomości wśród instytucji i opinii publicznej na temat konieczności powstania nowej kultury korzystania z wody, która umożliwiałaby rozwój gospodarczy i zrównoważone zarządzanie światowymi zasobami wodnymi. Drugim celem jest zaangażowanie w działania, które minimalizują negatywne skutki braku odpowiednich zasobów wody.

Fundacja We Are Water będzie działać samodzielnie lub we współpracy z projektami innych instytucji i organizacji pozarządowych, pod warunkiem, że będą one spójne z celami Fundacji.

źródło: Roca

Dodano: 2010-10-04
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej