Odnawialne źródła energii tematem targów RENEXPO ? Austria

Od 25 - 27 Listopada 2010 w Centrum Targowym w Salzburgu odbędą się Międzynarodowe Targi i Konferencje dotyczące odnawialnych źródeł energii RENEXPO ? Austria.

Targi RENEXPO ? Austria odbędą się po raz drugi. Jest to główna europejska platforma dla energetyki wodnej. RENEXPO ? Austria obejmuje cały zakres zagadnień dotyczących energii wodnej: koła wodne, turbiny, obliczenia, systemy kanalizacyjne.

Wśród firm goszczących na targach pojawią się m.in.: Duktus Tiroler Rohrsysteme GmbH, Hamann Turbinen GmbH & Co. KG Austria, Herkules Aquatec GmbH, HSI HYDRO ENGINEERING GmbH, Ritz-Atro GmbH, jak i Spaans Babcock zaprezentują swoje produkty, usługi i innowacje. Na targach nie zabraknie międzynarodowych organizacji, takich jak: European Small Hydropower Association, Kleinwasserkraft Austria i szwajcarskiego Stowarzyszenia Właścicieli Małych Elektrowni (ISKB).

Forum Wystawców RENEXPO ? Austria proponuje blok, który będzie koncentrował się na energii wodnej. Ponadto International Brokerage Event daje możliwość szybkiego i skutecznego znalezienia partnerów biznesowych oraz nawiązania współpracy w branży jak i prowadzenia wielu interesujących rozmów biznesowych (i nie tylko) w czasie jednego dnia.

We współpracy z ESHA zorganizowana będzie konferencja i sympozja, gdzie przedstawione będą nowe koncepcje i projekty pilotażowe, zajmujące się tematyką ekologii, edukacji, planowania i inżynierii. Konferecje dotyczyć będą także tematów maszyn wodnych. Prof. dr. Bernhard Pelikan (ESHA) wprowadzi zainteresowanych w temat małych elektrowni wodnych. Prof. Markus Aufleger z Uniwersytetu w Innsbrucku opowie o elektrowniach wodnych budowanych na potokach jako przykład: Salzach. Martin Scharsching, EVN AG zreferuje temat: Sustainable Hydropower, a Dr. Albert Ruprecht z Uniwersytetu Stuttgart IEH, poprowadzi wykład o turbinach przepływowych, które nie powodują spiętrzania. Te i inne wykłady dadzą nam kompleksowy wgląd w kilka głównych aspektów dotyczących małych elektrowni wodnych.

Targi RENEXPO ? Austria i temat energii wodnej będzie silnie wspierany przez partnerów międzynarodowych. Wśród nich są Bundesverband Deutscher Wasserkraftwerke e.V. (BDW), Landesverband Bayerischer Wasserkraftwerke eG, Schweizerische Wasserwirtschaftsverband i British Hydropower Association (BHA).

Dla wszystkich internautów, którzy pragną odwiedzić targi RENEXPO w Salzburgu, organizator przygotował bezpłatne wejściówki. Wystarczy wypełnić formularz, podać swoje dane i  tym samym otrzymuje się dostęp do darmowej wejściówki, którą należy wydrukować i zabrać na targi.

Więcej informacji na temat targów, konferencji i programu ramowego można znaleźć na stronie www.renexpo-austria.at.

źródło i zdjęcie: REECO GmbH

Dodano: 2010-10-11
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej