Zielone budownictwo tematem Sympozjum, Expo i Gali PLGBC

4 i 5 listopada br. w Krakowie odbędzie się najważniejsza w Polsce konferencja o budownictwie zrównoważonym. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC). Udział w tym dwudniowym wydarzeniu pozwoli uczestnikom przystąpić do elitarnego egzaminu akredytacyjnego LEED Green Associate.

Po ogromnym sukcesie pierwszej konferencji PLGBC w październiku 2009 r., w której udział wzięło prawie 200 osób z wiodących firm w branży, w tym roku organizatorzy spodziewają się 350-500 osób. Program zapowiada się szalenie interesująco ? wśród prelegentów obecność potwierdziły światowe autorytety w tej tematyce: Profesor John Spengler z Harvard School of Public Health oraz Jane Henley, CEO World Green Building Council.

Podczas sesji plenarnej w czwartek wystąpi również szereg specjalistów związanych z zielonym budownictwem: Agnes Vorbrodt-Schurma, Założycielka, Dyrektor Wykonawcza i wice prezydent PLGBC, która przedstawi wykład na temat aktualnych odkryć z dziedziny budownictwa zrównoważonego oraz Peter Richards, Senior Advisor to the Director General of REEEP (Renewable Energy and Energy Efficiency Partnership) który wypowie się w kwestii powiązania budownictwa ekologicznego z technologią i rynkiem energii odnawialnej.

Podczas konferencji będzie można wysłuchać prelekcji prof. nzw. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz, właścicielki pracowni Kuryłowicz & Associates, na temat budownictwa dostępnego, które jest istotnym elementem budownictwa zrównoważonego. Sesję plenarną zakończy podsumowanie wydarzeń tego roku oraz wniosków sympozjum przez Założyciela i Prezydenta PLGBC, wykładowcy na uniwersytecie Harvarda oraz właściciela firmy VvS | Architects & Consultants - Rafała Schurma.

Drugą częścią wydarzenia będzie pięć interesujących dyskusji panelowych. Każdy z paneli rozpocznie się szeregiem krótkich prezentacji przykładów pierwszych zielonych realizacji w Polsce.

Główną atrakcją kongresu będzie wieczorna gala. Podczas tej ekskluzywnej uroczystości wręczone zostaną nagrody dla najbardziej ekologicznych budynków, wnętrz i projektów w Polsce. Budownictwo ekologiczne jest jedynym możliwym kierunkiem rozwoju dla naszego kraju. Cały świat zmierza w tym kierunku, i Polska ma szansę być w absolutnej czołówce. Na Gali PLGBC obecna będzie każda osoba i firma, która pragnie liczyć się w branży budownictwa zrównoważonego w Polsce, mówi Agnes Vorbrodt-Schurma.

Drugi dzień konferencji poświęcony będzie szkoleniom z zastosowania systemów LEED i BREEAM w Polsce, prowadzonych przez doświadczonych konsultantów pracujących nad pierwszymi w Polsce projektami starającymi się bądź posiadającymi te certyfikaty.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

budynek z certyfikatem LEED-NC

BorgWarner Turbo Systems Poland - pierwszy i jedyny do tej pory budynek w Polsce z certyfikatem LEED-NC. Konsulting ekologiczny - VvS | Architects & Consultants


PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania  zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC) to organizacja pozarządowa, której celem statutowym jest promocja w Polsce budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. PLGBC jest jedyną organizacją w Polsce posiadającą akredytację stowarzyszenia World Green Building Council jako "Established Council".

źródło i zdjęcie: PLGBC

Dodano: 2010-10-22
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej