Prysznic spod znaku ECO

Na rynku pojawiała się propozycja dla wszystkich, którym ograniczenie zużycia wody jest bliskie nie tylko ze względu na ekologię, ale także koszty. Firma Oras wprowadza do sprzedaży nową rączkę natrysku Oras Natura. Dzięki innowacyjnemu przyciskowi ECO jednym kliknięciem ograniczamy w trakcie kąpieli zużycie wody aż o 50 proc.

Prysznic zamiast kąpieli - to podstawowe rozwiązanie ograniczające zużycie wody znane od lat. Jednak w oszczędzaniu wody i energii, potrzebnej na jej ogrzanie, można pójść dalej. Warto pamiętać, że 10 minutowy prysznic pod normalnym strumieniem wody pochłania 4 kWh energii, czyli tyle samo co praca lodówki przez 8 dni, świecenie żarówki 40 W przez 100 godzin lub 10 km jazdy samochodem.

Ograniczenie zużycia nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Firma Oras proponuje bardzo użyteczne rozwiązanie - specjalną rączkę natrysku Oras Natura wyposażoną w przycisk ECO. Jedno naciśnięcie przycisku natychmiast ogranicza pobór wody i energii o połowę.

Natura - prysznic przyjazny środowisku nie tylko w nazwie

Nowa rączka natrysku Oras Natura zaprojektowana została nie tylko z myślą o wszystkich użytkownikach, którzy świadomie kształtują środowisko, ale też dla osób ceniących sobie optymalizację kosztów utrzymania domu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kilkuosobowej rodziny. Dzienne zużycie wody dzięki przyciskowi ECO jest wówczas nieporównanie mniejsze. Jednocześnie zastosowane przez firmę Oras rozwiązania projektowe zapewniają taki sam komfort kąpieli, jak w czasie prysznica o normalnym strumieniu.

Nowoczesne projekty wygodne w użyciu

Nowość, choć zaawansowana projektowo, dla zwykłych użytkowników jest niezmiernie wygodna w użyciu. Rączka natrysku Oras Natura pasuje do wszystkich baterii natryskowych jednouchwytowych i termostatycznych firmy Oras. Dodatkowo jest łatwa w instalacji. Przestawienie strumienia wody z normalnego na Eco i z powrotem wymaga jedynie lekkiego naciśnięcia przycisku znajdującego się w główce rączki. Autorką zestawu natryskowego Oras Natura jest Kirsi Svärd, jedna z najbardziej znanych fińskich projektantek młodego pokolenia. Zachęca do korzystania z przycisku Eco na stałe, i zwalnianie go jedynie w sytuacji, gdy potrzebujemy silniejszego strumienia wody np.: musimy spłukać szampon czy mydło.

Życie w stylu Eko nie oznacza wyrzeczeń

Życie w stylu eko nie musi oznaczać jakiegoś szczególnego podejścia do codziennych spraw i zmiany swoich nawyków. Pomaga nam w tym  dobrze przemyślana sztuka użytkowa. Taka jest właśnie seria Oras Natura - łączy eko rozwiązania z łatwością użytkowania. Wszystkie szczegóły w Oras Natura zaprojektowane zostały tak, aby ich użycie było po prostu naturalne, mówi Kirsi Svärd, projektantka Oras Natura

Oras Natura to produkt "edukacyjny"

Ekologiczna świadomość jest dziś popularna w całej Europie, a szczególnie w Skandynawii,  gdzie projektowane są produkty naszej firmy. Także w Polsce klienci oceniają coraz częściej produkty pod kątem ich użyteczności i poszanowania dla środowiska. Ważne jest, aby konsumenci uświadomili sobie, że oszczędzanie wody czy prądu to nie tylko ochrona środowiska ale również realna oszczędność energii i pieniędzy. Jestem przekonany, że nasza nowa rączka natrysku z przyciskiem ECO będzie miała w tym zakresie duży walor edukacyjny. W niej użytkownik wciskając specjalny przycisk ma zawsze świadomość, że zmniejsza zużycie wody o połowę, mówi Robert Pałka, dyrektor ds. obsługi inwestycji polskiej fabryki Oras w Oleśnie.

Zestaw natryskowy Oras Natura z przyciskiem ECO

Nowy zestaw natryskowy Oras Natura zaprojektowany przez fińską projektantkę Kirsi Svärd posiada rączkę natrysku z innowacyjnym przyciskiem ECO, który ogranicza zużycie wody do 50% przy zachowaniu 100% przyjemności podczas kąpieli.  W skład zestawu wchodzi: rączka natrysku z eko-przyciskiem, drążek natrysku, uchwyt przesuwny, wąż natrysku, pojemnik na mydło i hak. Zestaw pasuje do wszystkich jednouchwytowych baterii natryskowych Oras. Aby zapewnić jeszcze większą oszczędność wody i energii należy zastosować baterie termostatyczne lub presostatyczne.

źródło i zdjęcie: Oras

Dodano: 2010-10-29
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej