Najważniejsza w roku konferencja o zielonym budownictwie - już za tydzień

Już tylko tydzień do tego szalenie ciekawego wydarzenia. 4 i 5 listopada w Krakowie odbędzie się najważniejsza w Polsce konferencja o budownictwie zrównoważonym. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC). Udział w tym dwudniowym wydarzeniu pozwoli uczestnikom przystąpić do elitarnego egzaminu akredytacyjnego LEED Green Associate.

Po ogromnym sukcesie pierwszej konferencji PLGBC w październiku 2009 r., w której udział wzięło prawie 200 osób z wiodących firm w branży, w tym roku organizatorzy spodziewają się kilkuset osób. Program zapowiada się szalenie interesująco - wśród prelegentów obecność potwierdziły światowe autorytety w tej tematyce: Profesor John Spengler z Harvard School of Public Health oraz Jane Henley, CEO World Green Building Council.

Podczas sesji plenarnej w czwartek wystąpi również szereg specjalistów związanych z budownictwem ekologicznym: Agnes Vorbrodt-Schurma, Założycielka, Dyrektor Wykonawcza i wice prezydent PLGBC, która przedstawi wykład na temat aktualnych odkryć z dziedziny budownictwa zrównoważonego, Peter Richards, Senior Advisor to the Director General of REEEP (Renewable Energy and Energy Efficiency Partnership), który wypowie się w kwestii powiązania budownictwa ekologicznego z technologią i rynkiem energii odnawialnej. Podczas konferencji będziemy mieli również przyjemność posłuchać prelekcji prof. nzw. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz, właścicielki pracowni Kuryłowicz & Associates, na temat budownictwa dostępnego, które jest istotnym elementem budownictwa zrównoważonego.


Agnes Vorbrodt-Schurma, Dyrektor Wykonawcza
PLGBC
Rafał Schurma, Założyciel i Prezydent PLGBC prof. nzw. dr hab. inż. arch.
Ewa Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associates


Peter Richards, Senior Advisor to the Director General of REEEP Jane Henley, CEO World Green Building Council Profesor John Spengler, Harvard School of Public Health

Drugą częścią konferencji na temat zielonego budownictwa będzie 5 interesujących dyskusji panelowych. Ze specjalistami z branży rozmawiać będą redaktorzy wiodących czasopism na rynku, zainteresowani tą tematyką. Każdy z paneli rozpocznie się szeregiem krótkich prezentacji przykładów pierwszych zielonych realizacji w Polsce.

W panelu biurowym udział weźmie Rafał Schurma, Założyciel i Prezydent PLGBC, wykładowca na uniwersytecie Harvarda oraz właściciel firmy VvS | Architects & Consultants, Menedżer ds. Środowiska w firmie Skanska Property Poland - Katarzyna Zawodna, Hans van den Sanden z firmy Grontmij, Sergiusz Gniadecki z firmy Allcon oraz Piotr Michalski, Właściciel Grupy BUMA.

W panelu przemysłowym spotkają się Agnes Vorbrodt-Schurma, Dyrektor Wykonawcza PLGBC, Marek Bednarczyk z firmy Segro, Waldemar Stefanek z firmy BorgWarner Turbo Systems Poland (właściciel pierwszego i jedynego do tej pory budynku w Polsce z certyfikatem LEED-NC), Dariusz Stasik, Wiceprezes Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Przemysłowej, inż. Janusz Signetzki - Wiceprezes Zarządu Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Przemysłowej oraz Roman Hatossy, Prezes firmy Ekologiczne Drogi.pl. Moderatorką panelu będzie pani Alicja Kostecka z magazynu Eurologistics.

Panel mieszkaniowy poprowadzi redaktor naczelny ekologicznego magazynu Green2 - Marcin Agopsowicz, a highlightem panelu będzie wystąpienie wiodącego specjalisty z zakresu ekologicznej urbanistyki dr Michala Stangla, właściciela firmy ARCA, wykładowcy na Wydziale Architektury Politechniki Sląskiej oraz wice prezedenta PLGBC. Wśród pozostałych panelistow znajda się Dr Ludomir Duda, mgr inż. architekt Dariusz Śmiechowski, mgr inż. Dariusz Koc z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. oraz arch. Tomasz Mielczyński z Biura Studiów i Projektów SYNERGIA.

W panelu poświęconym obiektom handlowym wypowie się Magdalena Stretton, dyrektor polskiego oddziału firmy WSP Enviro na temat systemu BREEAM oraz Agnes Vorbrodt-Schurma na temat systemu LEED for Retail.

W ostatnim panelu PLGBC ma przyjemność gościć prezentacje Nathan?a Gauthier?a, Wice-dyrektora Harvard Office for Sustainability na temat działań tej wiodącej uczelni w kierunku budownictwa zrównoważonego. Następnie Rafal Schurma poprowadzi prezentację na temat działań wiodących uniwersytetów w USA w zakresie budownictwa ekologicznego oraz zaprezentuje największy w Bostonie obiekt uniwersytecki starający się o certyfikację LEED-NC. Na zakończenie goście wysłuchają prezentacji Bartłomieja Kisielewskiego z biura Horizone Studio oraz Alicji Kepka-Guerrero z berlińskiego biura Pysall. Ruge Architekten na temat nowego Muzeum Lotnictwa, po której to prelekcji będą mogli zwiedzić ten obiekt. Jest to pierwsza konferencja odbywająca się w tym ciekawym obiekcie!Dodano: 2010-10-28
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej