Knauf Insulation pomaga w odbudowie po powodzi

Już od trzech miesięcy firma Knauf Insulation wspiera poszkodowanych w tegorocznych powodziach w ramach organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną inicjatywy "Ratunek dla powodzian?. Co miesiąc 1% przychodu ze sprzedaży produktów Ekorolki i Ekopłyty firmy Knauf Insulation jest przekazywany na odbudowę zniszczonych domów i instytucji na terenie całej Polski.

Wspólna akcja PAH i Knauf Insulation "Ratunek dla Powodzian? przynosi powodzianom realną pomoc. Od sierpnia tego roku firma przekazała już 79 701,95 zł na usuwanie szkód po powodzi. Darowizna pochodzi ze sprzedaży mat i płyt izolacyjnych Ekorolka i Ekopłyta, które zostały objęte 10% rabatem. Akcja potrwa do końca grudnia 2010 r.

Przyłączając się do inicjatywy "Ratunek dla Powodzian? i zakupując produkty Ekorolka i Ekopłyta firmy Knauf Insulation można pomóc odbudować życie innych osób.

Rewitalizacja zniszczonych przez żywioł budynków wymaga znacznych nakładów finansowych, które można pozyskać tylko dzięki ofiarności osób prywatnych oraz zaangażowaniu ze strony instytucji i firm. Nasza inicjatywa pozwoli przynajmniej częściowo zrekompensować ogromne straty, które powódź przyniosła tak wielu osobom, mówi Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager w firmie Knauf Insulation.

Według informacji podanych przez MSWiA straty spowodowane powodzią, która przeszła przez Polskę w maju, czerwcu i wrześniu tego roku szacuje się na 12,5 mld zł. W jej wyniku zostało poszkodowanych około 266 tys. osób z 715 gmin w 14 województwach. Zniszczeniu uległo 18 tysięcy budynków, w tym szkoły, świetlice i domy prywatne. Żywioł odebrał mieszkańcom terenów dotkniętych powodzią miejsca pracy, nauki a często nawet dobytek całego życia.

źródło: Knauf Insulation

Dodano: 2010-10-26
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej