Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ponadprzeciętne osiągnięcia w zakresie ciepłych okien firmy Drutex

Energooszczędność stanowi jedno z głównych wyzwań dla producentów stolarki okiennej tak w Polsce jak i na świecie. Komfort cieplny to jednak również priorytetowy element w procesie decyzyjnym klienta związanym z zakupem okien oraz istotę jego wyobrażeń o doskonałym oknie.

Producent okien i drzwi - firma Drutex SA,  ogłosił, że wg najnowszych badań wykonanych w instytucie CSI w Czechach, ciepłe okna IGLO 5 oraz IGLO 5 Classic odznaczają się wartościami współczynnika przenikalności cieplnej na poziomie 0,95 oraz 0,89 W/(m2 ? K). Wyniki wyraźnie odbiegają od przyjętych standardów europejskich.

Wychodząc na przeciw rosnącym wymaganiom odbiorców w zakresie nowoczesnych i energooszczędnych okien, okna IGLO 5 oraz IGLO 5 Classic zostały poddane niezależnemu badaniu współczynnika przenikalności cieplnej w instytucie badawczym w Czechach.

Uzyskane wyniki wynoszące odpowiednio:

  • Uw = 0,95 W/(m2 ? K) dla okna IGLO 5 z szybą o współczynniku U=0,7 i ramką Swisspacer,
  • Uw = 0,89 W/(m2 ? K) dla okna IGLO 5 Classic z szybą o współczynniku U=0,7 i ramką Swisspacer uzyskało wynik,
  • Uw=0,75 dla okna o współczynniku Uw= 0,99 z zamkniętą roletą,

dowodzą, że w stosunku do metody obliczeniowej wg normy PN-EN ISO 10077-2 wartości te są lepsze o 27%.

Okna IGLO to również szereg innych zalet. Pięciokomorowa budowa profili w oknach IGLO oraz standardowy  pakiet  szybowy  wyposażony  w  ramkę Swisspacer  są  gwarancją oszczędności energii cieplnej, optymalnej temperatury w pomieszczeniu, jak również wysokiej przepuszczalności światła do pomieszczenia. Energooszczędność osiągana jest również dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów konstrukcyjnych, zastosowaniu uszczelek EPDM wpływających  na osłonę okna i zabezpieczenie przed przepuszczaniem podmuchów wiatru oraz zwiększaniu stopnia szczelności na wodę opadową.

Okna IGLO ograniczają straty ciepła, wpływając tym samym na uzyskanie efektu obniżonych rachunków za energię.

Bogdan Gierszewski, Dyrektor Produkcji powiedział: Jestem przekonany, że inwestycje w rozwiązania związane z polepszeniem wskaźnika przenikalności cieplnej naszych okien, a tym samym minimalizacją strat energii spotkają się z uznaniem Klientów, którzy będą mogli cieszyć się oknami zapewniającymi im najwyższy komfort cieplny. Tak doskonałe wyniki uzyskane przez IGLO 5 oraz IGLO 5 Classic są dla nas szczególnym powodem do dumy, ponieważ dowodzą, że nasze produkty odpowiadają, a nawet przewyższają standardy rynkowe i europejskie wymagania odnośnie wysokiej jakości okien.

źródło i zdjęcie: DRUTEX SA

Dodano: 2010-11-10
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej