Zielona Marka 2010 dla firmy Drutex SA

Firma DRUTEX S.A. - jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie, została uhonorowana certyfikatem Zielona Marka 2010 za zaangażowanie w zakresie wdrażania ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w produktach drewnianych Systemu Softline-68.

Proces oceny uwzględniał przede wszystkim politykę firmy, portfolio produktów drewnianych - pod kątem kwestii związanych z oszczędzaniem energii, a więc również analizę współczynnika przenikalności cieplnej oraz wpływu produktów na środowisko naturalne.

Idea Zielonej Marki koncentruje się na promowaniu firm, których produkty wychodzą na przeciw nowym realiom gospodarczym i społecznym uwzględniając dobro Ziemi i przyszłych pokoleń, tworząc w ten sposób trwałą przewagę konkurencyjną w zakresie innowacyjnych rozwiązań proekologicznych.

Troska o środowisko i aspekty zrównoważonego rozwoju związanego m.in. z optymalizacją  sprawności energetycznej oraz minimalizowaniem negatywnych skutków oddziaływania na otoczenie stanowi dla firmy priorytet. Firma Drutex nieustannie udoskonala zarówno swoje produkty jak również sam proces produkcyjny. Z tego względu pojęcie zrównoważonego rozwoju oraz wdrażania ekologicznych rozwiązań jest szczególnie bliskie przedsiębiorstwu. Już od wielu lat procesy produkcyjne pozostają w zgodzie z ochroną środowiska, a gospodarka odpadami jest ekologiczna.

Leszek Gierszewski, prezes firmy Drutex powiedział, iż ekologia i energooszczędność stanowią wyzwanie współczesnego świata. Nasza firma stara się wyprzedzać oczekiwania klientów również w tym zakresie i z tego względu przykłada  tak dużą wagę do kwestii zarządzania i wdrażania projektów proekologicznych. Wierzę, że nasze działania stanowią wyraz podejmowanych przez nas inicjatyw zawierających się w programie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jestem szczególnie dumny, że okna i drzwi drewniane wykonane w systemie Softline-68 zostały tak wysoko ocenione i znaleźliśmy się w gronie firm uhonorowanych tym szczególnym tytułem. Z pewnością przyznany certyfikat będzie stanowił dla nas motywację do dalszego inwestowania i tworzenia produktów przyjaznych środowisku, wdrażania wysokich standardów ekologicznych oraz promowania przedsięwzięć na rzecz ekologii. Nasze okna są synonimem luksusu, elegancji, wysokiej energooszczędności.  Cieszę się, że znalazły uznanie przez niezależnych ekspertów  również jako oznaka innowacji w ekologię.

źródło i zdjęcie: Drutex

Dodano: 2010-11-08
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej