Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Energooszczędne bezdotykowe baterie łazienkowe

Energooszczędna, inspirowana sztuką kubizmu i niezmiernie przyjazna w użytkowaniu - taka jest nowa, bezdotykowa bateria z serii Oras Cubista. Oras, światowy lider w projektowaniu ekologicznych baterii do łazienek i kuchni, wprowadził na nasz rynek bezdotykową wersję serii Cubista.

Nowa energooszczędna bezdotykowa bateria łazienkowa stanowi alternatywę dla klasycznych rozwiązań stosowanych w łazience. Dostępne są dwa modele: bateria umywalkowa oraz model wzbogacony o specjalny prysznic - rączkę Bidetta. Nowe modele, podobnie jak całą serię Cubista, wyróżnia charakterystyczny design. Wprowadzenie wersji bezdotykowej pozwala dodatkowo podnieść komfort użytkowania, a przede wszystkim oszczędność wody i energii.

Energooszczędne rozwiązania

Użytkowanie baterii bezdotykowych jest łatwe i bezpieczne. Temperatura wody ustawiana jest bocznym regulatorem do poziomu najbardziej optymalnego dla użytkowników. Nie ma więc konieczności jej ustawiania przy każdym uruchomieniu strumienia. A to przekłada się na mniejsze zużycie wody. Niezmiernie proste i oszczędne jest także uruchomienie bezdotykowej linii Cubista. Wbudowany sensor bez dotykania kranu uruchamia wodę i reguluje jej przepływ do niezbędnego minimum. Urządzenie zasilane jest baterią litową o długim czasie żywotności i mocy 6 V.

Ekologicznie i oszczędnie działa także rączka Bidetta. Uruchamiana jest poprzez krótki (0,5 s) ruch ręką przed sensorem baterii oraz przycisk znajdujący się na rączce. Bateria zamyka się po ponownym ruchu ręką przed sensorem. Wykorzystanie rączki natrysku Bidetta pozwala na zużycie mniejszej ilości wody niż przy korzystaniu z kranu np. gdy potrzebujemy nalać wody lub opłukać przedmiot o dużej powierzchni. Zamiast manewrować nim pod baterią tracąc czas i wodę, korzystamy ze strumienia jaki daje prysznic. Dodatkowo rączka Bidetta jest idealnym rozwiązaniem do małych łazienek, gdzie nie ma miejsca by zamontować klasyczny bidet. Rączka pozwala zwiększyć zasięg kranu o dodatkową funkcję użyteczną w codziennej higienie. Regulator przepływu (6 l / min) w obu nowych modelach Cubista gwarantuje małe zużycie wody. Bateria wyposażone są także w filtry siatkowe.

100 proc. higieny i bezpieczeństwa

Baterie bezdotykowe wyróżnia jeszcze jedna rzecz - ich zastosowanie daje najwyższy poziom higieny. Fakt, że użytkownik nie musi dotykać kranu ani przed uruchomieniem strumienia wody, ani po zakończeniu mycia pozwala zachować wyjątkową czystość rąk.

Zastosowane rozwiązania w linii bezdotykowej Cubista mają wpływ także na bezpieczeństwo użytkowania szczególnie ważne w przypadku osób starszych czy dzieci. Odnosi się to zarówno do wysokiego poziomu higieny, ale także zabezpieczenia przed strumieniem zbyt gorącej wody.

Informacje o produkcie

Cubista jest jedną z najpopularniejszych serii baterii marki Oras. Linia zaprojektowana została przez projektantkę Kirsi Svärd. Inspirowana jest sztuką kubizmu połączoną z nowatorskimi rozwiązaniami.  Dużo tu form geometrycznych tak charakterystycznych dla kubizmu jak stożki, walce i kule. Podstawowym założeniem serii jest czystość formy przejawiająca się też wysokim poziomie higieny i komfortu dla użytkowników. W skład linii wchodzą, poza nowością - bateriami bezdotykowymi, także klasyczne baterie umywalkowa i kuchenna oraz bateria do wanny i bidetu.

By przekazać użytkownikom produkt najwyższej jakości projektant musi połączyć w nim design i walory użytkowe. Tym wyróżnia się linia Cubista odwołująca się do geometrycznych założeń kubizmu. Forma jest jednak tylko jednym z elementów. W bateriach firmy Oras równie ważna jest strona użytkowa i ekologiczne podejście do zużycia wody. Udało się to osiągnąć w nowych, bezdotykowych modelach. Baterie serii Cubista pomagają oszczędzać wodę na co dzień, podkreśla Kirsi Svärd, projektantka linii Oras Cubista.

Bezdotykowa Cubista to rozwiązanie dedykowane szczególnie do łazienek w domach prywatnych. Od produkowanych dziś baterii bezdotykowych wymaga się nie tylko ekologicznego zużycia wody, ale również precyzji działania, trwałości i solidności wykonania. Nowa seria Cubista gwarantuje dodatkowo oszczędność wody oraz bardzo wysoki poziom higieny na co uwagę zwracają zarówno użytkownicy indywidualni, jak i inwestorzy obiektów publicznych, mówi Robert Pałka dyrektor ds. sprzedaży inwestycyjnej Oras.

Cena baterii Oras Cubista w wersji bezdotykowej: kran - 1.378 zł brutto, zestaw kran z rączką Bidetta - 1.573 zł brutto.

źródło i zdjęcia: Oras

Dodano: 2010-11-11
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej