Energooszczędne okna firmy OKNOPLAST

W obliczu czekających nas większych wydatków, możliwość obniżenia kosztów życia nabierze szczególnego znaczenia. W 2011 r. na popularności zyskają więc technologie i materiały budowlane pozwalające budować ciepłe, tanie w eksploatacji domy i mieszkania. Energooszczędność stanie się więc dominującym trendem między innymi w stolarce okiennej.

Jedną z największych dróg ucieczki ciepła z domu są nieszczelne okna. Według Krajowej Agencji Poszanowania Energii  tracimy przez nie nawet do 25% ciepła. Można się zatem spodziewać, że w nadchodzącym roku wybierając okna do domu, będziemy zwracać jeszcze baczniejszą uwagę na ich właściwości izolacyjne, mówi Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu z OKNOPLAST.

Energooszczędne okna, czyli jakie?

Najważniejszym parametrem, który określa izolacyjność termiczną okna jest współczynnik przenikania ciepła Uw, wyrażany w jednostkach W/m2K. Wskazuje on, jaka ilość ciepła jest przepuszczana przez okna, im współczynnik jest niższy, tym więcej ciepła zostaje w pomieszczeniu.

Polskie prawo dopuszcza wartość Uw  na poziomie 1,7-1,8 W/m2K. Na rynku standardem są jednak okna, w których współczynnik ten nie przekracza 1,5 W/m2K. Przenikalność cieplna powinna być wyliczona dla całego okna, a nie zaś jedynie dla jednego elementu np. szyby. Tylko wówczas będziemy mieli bowiem gwarancję skutecznego zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.

W przyszłym roku możemy spodziewać się znacznych podwyżek cen, spowodowanych zmianą stawek VAT oraz taryf energetycznych. Zdrożeje nie tylko energia, ale również wszystkie artykuły, przy produkcji których jest ona niezbędna. Nasze wydatki będą systematycznie rosły, warto zatem wykorzystać każdą możliwość oszczędności.

Energooszczędne okna to jeden ze skutecznych sposobów na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, mówi Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu z OKNOPLAST.

Miękka linia profili okiennych

W stolarce okiennej, tak jak w modzie, trendy zmieniają się często. Zawsze jednak dobierając ubrania, pragniemy stworzyć swój własny, niepowtarzalny styl. Równie chętnie podkreślamy indywidualny charakter naszych domów. W nadchodzącym roku nadal modne będą więc okna, które wyróżnią nasz dom. Na tym polu królować będą zaokrąglone do wewnątrz profile. Wybierając okna do domu coraz częściej odchodzimy od tradycyjnych, prostych kształtów. Chętniej montujemy okna o subtelnej zaokrąglonej linii, wprowadzając w ten sposób do domu szczególny nastrój. Jednocześnie okna tego typu zdobią także elewację budynku, mówi Filipek.

W ostatnim czasie w ofercie OKNOPLASTU pojawiło się okno Platinium Evolution?, które jest połączeniem niepowtarzalnej elegancji i energooszczędności. Profil skrzydła jest zaokrąglony do wewnątrz, a współczynnik przenikalności cieplnej Uw okna wynosi jedynie 1,0. Okno jest dostępne w kolorze białym, jak również w odcieniach drewnopodobnych.

źródło i zdjęcia: OKNOPLAST

Dodano: 2010-12-13
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej