Ruszy budowa czterech spalarni odpadów

Polska nadal jest gotowa by sfinansować 12 spalarni odpadów, jednak ze względu na brak spełniających kryteria projektów, w przyszłym roku powinna ruszyć budowa czterech tego typu inwestycji, które powstaną dzięki unijnym środkom. Ich łączny koszt to około 1,7 mld zł.

Według wiceministra środowiska - Bernarda Błaszczyka, wszystko wskazuje na to, że również znajdująca się na rezerwowej liście projektów spalarnia odpadów w Koninie będzie mogła zostać zrealizowana - będzie to czwarta spalarnia, obok projektów przygotowanych w Krakowie, Bydgoszczy oraz Zachodniopomorskiem.

Błaszczyk przypomniał, że budowa spalarni odpadów będzie finansowana w dużej części ze środków unijnych, w ramach programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Zdaniem Błaszczyka, budowa wszystkich czterech spalarni może ruszyć na początku 2011 r.

Resort środowiska zakładał, że w Polsce powstanie 12 spalarni odpadów; to konieczne, by spełnić unijne normy w zakresie gospodarki odpadami. Nadal jesteśmy gotowi sfinansować 12 spalarni, ale nie ma projektów; wiele z tych, które są, jest niedojrzałych, niepełnych, niespełniających kryteriów, powiedział wiceminister.

Unijne dofinansowanie do pierwszych czterech spalarni odpadów sięgnie 800 mln zł, przy całkowitym łącznym koszcie tych przedsięwzięć rzędu 1,7 mld zł.

źródło: PAP
zdjęcie: www.ekogroup.info

Dodano: 2010-12-15
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej