ITB i SSO wspólnie szkolą wykonawców prac ociepleniowych

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) oraz Instytut Techniki Budowlanej (ITB) podjęły współpracę w zakresie upowszechniania standardów jakości wykonania dociepleń. Eksperci SSO i ITB poprowadzą autorski kurs dla montażystów izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynków.

Pierwsze - pilotażowe, czterodniowe szkolenie odbędzie się 25-28 stycznia 2011 r. w siedzibie ITB w Warszawie.

Prawidłowo zaprojektowane i wykonane izolacje termiczne, w świetle potrzeby oszczędzania energii, stają się istotnym obszarem zainteresowania inwestorów. Obserwujemy w krajach Unii Europejskiej wyraźną tendencję do organizowania działań zmierzających do potwierdzania kompetencji wykonawców usług ociepleniowych. Ich formą jest właśnie certyfikacja firm wykonawczych i ich personelu przez stronę trzecią. Korzyścią z uczestnictwa w szkoleniu jest możliwość uzyskania certyfikatu kompetencji personelu stanowiącego potwierdzenie wiedzy i umiejętności pracownika w zakresie montażu izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynków przez niezależną i uznaną jednostkę na rynku wyrobów budowlanych, jaką jest Instytut Techniki Budowlanej, mówi mgr inż. Barbara Dobosz, kierownik Zakładu Certyfikacji ITB.

Program kursu opracowali wspólnie wysokiej klasy specjaliści SSO i ITB. Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom niezbędnej, aktualnej wiedzy na temat podstaw formalnych i zasad wykonywania ociepleń budynków oraz doskonalenie praktycznych umiejętności wykonywania robót ociepleniowych. Kursanci najpierw zapoznają się z zagadnieniami teoretycznymi, takimi jak certyfikacja i typologia wyrobów ETICS oraz metody wykonania i konserwacji elewacji. Następnie, pod kierunkiem doświadczonych instruktorów, samodzielnie zainstalują fragment ocieplenia. Szkolenie zakończy sprawdzian wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie zajęć.

Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działania wybitnie przyczynią się do rozwoju profesjonalnego rynku usług wykonawczych w branży systemów ociepleń. Kolejnym etapem współpracy ITB i SSO będzie specjalistyczne szkolenie dla osób nadzorujących wykonywanie robót ociepleniowych, inspektorów nadzoru, projektantów i dostawców technologii ETICS, podkreśla Jacek W. Kulig, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń.

Szczegółowe informacje na temat kursu i karta zgłoszenia uczestnictwa dostępne są na stronie ITB. Zaświadczenie o ukończeniu kursu z potwierdzeniem zdanego egzaminu będzie upoważniało do uzyskania - na preferencyjnych warunkach - certyfikatu kompetencji personelu, wydawanego przez Zakład Certyfikacji ITB.

źródło i zdjęcie: Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)

Dodano: 2010-12-22
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej