BuildDesk na rzecz ekonomii, ekologii i efektywności

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że zwalczanie zmian klimatycznych musi się zacząć od największych pochłaniaczy energii, czyli budynków zużywających około 40 proc. całkowitej wytwarzanej energii. Walka z marnotrawstwem w tym sektorze będzie więc potencjalnie najbardziej efektywnym sposobem przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Firma BuildDesk pracuje nad zwiększeniem efektywności energetycznej budynków. Razem z Grupą Energa stara się wskazać klientom sposoby racjonalnego zużycia energii. Przekłada się to na niższe rachunki, bardziej efektywne wykorzystanie energii i ochronę środowiska.

Ekonomia, Ekologia i Efektywność to założenia innowacyjnego na polskim rynku modelu współpracy pomiędzy dostawcą energii - Grupą Energa, a jej odbiorcą - klientem indywidualnym i użytkownikiem instytucjonalnym. BuildDesk Polska wspiera kampanię, świadcząc usługi w zakresie konsultingu energetycznego, wskazując obszary podniesienia efektywności energetycznej i proponując konkretne rozwiązania mogące przynieść oszczędności. W ramach gamy produktów Smart ECO, działania BuildDesk obejmują wykonywanie certyfikatów energetycznych, audytów elektroenergetycznych, termomodernizacyjnych czy termowizyjnych.

Dzięki współpracy z jednym z głównych koncernów energetycznych w Polsce, stworzona została oferta, skierowana do szerokiego grona klientów - firm, instytucji, jednostek samorządu terytorialnego oraz klientów indywidualnych, mówi Arkadiusz Dębowy, Product Manager firmy BuildDesk. W ramach innowacyjnej oferty "Zysk+", klienci nieodpłatnie otrzymują wstępny audyt energetyczny, który zawiera informacje na temat możliwości poprawy efektywności energetycznej przedsiębiorstwa oraz wykaz konkretnych korzyści wynikających z przeprowadzenia pełnego audytu energetycznego. Wnioski z audytu przedstawione są w formie raportu opracowanego przez profesjonalnych audytorów w oparciu o dane uzyskane od klienta, dodaje Dębowy.

Dostarczając wsparcia technicznego czy realizując zadania audytorskie we współpracy z jednym z głównych dostawców energii, firma BuildDesk dowodzi, iż możliwe jest zmniejszenie zużycia energii, niezależnie czy jest to obiekt mieszkalny, biurowy, handlowy, usługowy lub też produkcyjny. Wystarczy przeanalizować konstrukcję budynku pod kątem potencjalnych oszczędności, wskazać rozwiązania, dzięki którym osiągniemy korzyści finansowe i je wdrożyć. Warto również pamiętać, że zawarte w audytach energetycznych propozycje modernizacji niekoniecznie oznaczają duże nakłady inwestycyjne. Właśnie dlatego, warto zacząć od pozyskania wiedzy o zapotrzebowaniu na energię i możliwościach poprawy efektywności energetycznej,  której mogą dostarczyć audyty elektroenergetyczne, termomodernizacyjne czy termowizyjne, podkreśla specjalista BuildDesk.

źródło: BuildDesk
zdjęcie: Lipińscy Domy

Dodano: 2010-12-28
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej