Wystawa Czystej Energii CENERG w Warszawie

W dniach 23-25 marca 2011 r. odbędą się III Targi Czystej Energii CENERG 2011. Jest to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie ekologicznym źródłom energii. Wydarzenie w założeniu ma się stać impulsem do rozwoju rynku eko-energii na Mazowszu, w Polsce i środkowej Europie.

Targi CENERG skupiają producentów i dystrybutorów urządzeń produkujących odnawialne źródła energii. Jest to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie ekologicznym źródłom energii.

Podczas Targów CENERG 2011 przedstawione zostaną systemy grzewcze wykorzystujące OZE w tym: kotły, piece, kominki, kolektory słoneczne, klimatyzatory. Oprócz tego wystawa i warsztaty podczas targów dotyczyć będą czystych technologii węglowych, biomasy, biopaliw, biogazu, pelletów, systemów filtrujących, uzdatniania wody, recyklingu, energii wiatrowej i geotermii.

Odwiedzającymi targi są przedstawiciele zakładów energetycznych, samorządowcy, inwestorzy, projektanci, architekci, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, właściciele domów jednorodzinnych, przedstawiciele administracji szkół, szpitali, parafii i innych obiektów użyteczności publicznych, nauczyciele a także rolnicy, instalatorzy i inżynierowie budownictwa z całego kraju. Liczną grupę odwiedzających stanowią przedsiębiorcy zagraniczni, głównie ze wschodu Europy.

Swoją popularność Targi zawdzięczają specjalnej formule łączącej warsztaty i szkolenia dla specjalistów z prezentacją sprzętu i najnowszych technologii.

Podczas Targów CENERG 2011 zorganizowane zostaną następujące spotkania:

  • druga edycja seminarium "Nowoczesne systemy zarządzania energią w gminach (Efektywność energetyczna, zabezpieczenie dostaw energii cieplnej i elektrycznej oraz zmniejszenie zużycia energii w obiektach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych oraz gospodarstwach domowych)".
  • seminarium dotyczące finansowania inwestycji z  zastosowaniem kolektorów słonecznych: "Inwestycje w kolektory słoneczne wraz z dofinansowaniem. Pomoc publiczna dla wsparcia instalacji kolektorów słonecznych", organizowane przez Instytut Energetyki Odnawialnej, Patrona Branżowego Targów CENERG 2011.
  • seminarium "Małe elektrownie wiatrowe i perspektywy ich rozwoju do 2020 roku", organizowane przez Instytut Energetyki Odnawialnej, Patrona Branżowego Targów CENERG 2011.

Głównym zadaniem Targów i towarzyszących im imprez jest promowanie urządzeń i innowacyjnych technologii pozyskiwania energii z OZE przeznaczonych dla mieszkalnictwa, przemysłu, transportu oraz usług związanych z tą sferą wykorzystywania energii. Najlepszym rozwiązaniom technicznym i technologiom przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia targowe.

Targi CENERG 2011 będą towarzyszyć IX Targom ELEKTROTECHNIKA 2011 oraz XIX Targom ŚWIATŁO 2011.

źródło i zdjęcie: CENERG

Dodano: 2011-03-16
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej