Szkolenie z zastosowania systemów LEED i BREEAM w Polsce

W dniu 19 stycznia 2011 r. w Warszawie odbędzie się pierwsze tegoroczne szkolenie z zastosowania systemów wielokryterialnej oceny budynków LEED i BREEAM w Polsce. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC).

Podczas całego dnia poświęconego tematyce zielonego budownictwa, uczestnicy będą mogli brać udział w wybranych przez siebie szkoleniach. Dzień zostanie podzielony na 4 bloki tematyczne:

  • prezentacje "Budownictwo ekologiczne - co to jest??,
  • "Lunch & LEED",
  • "Certyfikacja LEED-NC i LEED-CS punkt po punkcie",
  • "Wstęp do certyfikacji BREEAM".

Podczas pierwszej prezentacji poruszone zostaną następujące tematy:

  • dlaczego budownictwo ekologiczne,
  • WorldGBC i światowy network organizacji Green Building Council,
  • przegląd wiodących międzynarodowych certyfikacji dla budownictwa zrównoważonego w Polsce i na świecie,
  • koszt budownictwa zrównoważonego, na podstawie przykładów zarówno polskich jak i zagranicznych.

Szkolenie poprowadzi Agnes Vorbrodt-Schurma, wiodąca Polska specjalistka LEED. Case studies zostaną przedstawione przez inne osoby z branży budownictwa zrównoważonego posiadające doświadczenia na projektach starających się o certyfikacje.

Agnes Vorbrodt-Schurma prowadzi szkolenie z systemu LEED podczas Sympozjum PLGBC w listopadzie 2010 r.

Wszyscy uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość uczestniczenia w szeregu przerw networkingowych oraz w Lunch & LEED, podczas których będzie można dzielić się swoimi doświadczeniami w pracy nad zielonymi projektami oraz zadawać pytania prezenterom.

Agnes Vorbrodt-Schurma

Po południu odbędą się szkolenia na poziomie 2 - dla początkujących z systemu LEED i BREEAM. Podczas pierwszego z nich Agnes Vorbrodt-Schurma omówi systemy LEED-NC i LEED-CS punkt po punkcie na praktycznych przykładach z Polski i USA oraz skrótowo omówi inne typy certyfikacji LEED.

Szkolenie BREEAM 1 będzie się składać ze skrótowego omówienia typów certyfikacji BREEAM oraz przejścia przez certyfikacje BREEAM International punkt po punkcie. Na zakończenie przedstawione zostaną Case Studies.

źródło i zdjęcia: PLGBC

Dodano: 2011-01-07
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej