Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

BIOERG rozwija rynek opakowań biodegradowalnych

Rynek tworzyw kompostowalnych i biodegradowalnych rozwija się dużo szybciej niż tradycyjnych, dlatego też strategia rozwoju firmy BIOERG zakłada kontynuację dotychczas realizowanych projektów oraz tworzenie i wprowadzanie nowych technologii z dziedziny przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkcji opakowań i innych obszarów przemysłowych.

W kwietniu 2008 r. BIOERG, jako pierwsza polska firma, otrzymała od europejskiej organizacji DIN CERTCO prestiżowy certyfikat spełniania normy EN 13432: 2000, która wprowadziła kryteria oceny opakowań przydatnych do odzysku organicznego. Potwierdza on, że produkty, BIOERG są w pełni biodegradowalne i nadają się do kompostowania.

W tym samym roku, firma, jako pierwsza w Polsce rozpoczęła produkcję folii biodegradowalnej. Do połowy 2009 r. spółka była na etapie testów oraz konsultacji w zakresie opracowania i wdrożenia pierwszych produktów biodegradowalnych. Na przełomie lat 2009 i 2010 BIOERG S.A. opracowała i wdrożyła do sprzedaży kilka grup produktów (torby reklamowe, opakowania na odpady, seria produktów pod marką PSIWOREK) opakowań w pełni kompostowalnych. W drugiej połowie 2010 r. zintensyfikowane zostały działania handlowe w celu rozpoczęcia sprzedaży opracowanych produktów na masową skalę.

BIOERG ma przyszłość i perspektywy, zapewnia Błasiak. Szerszy zakres wykorzystania wyrobów z materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych jest w naszym wspólnym interesie, wyjaśnia prezes. W Polsce zużywa się rocznie ok. 7 mld tradycyjnych jednorazowych toreb foliowych, a na świecie liczba ta sięga 5 bilionów. Są one używane zazwyczaj tylko do transportu zakupów ze sklepu do domu, dlatego średni czas używania takiej torby to 15-20 minut, a okres ich rozkładu to zazwyczaj od 100 do 400 lat. Dla porównanie okres rozkładu toreb produkowanych przez BIOERG w kontrolowanych warunkach, to nie dłużej niż 3 miesiące, a przemiana zawartego w materiale węgla w dwutlenek węgla i w biomasę tworzy drobny, pozbawiony substancji toksycznych kompost.

Rozwój rynku tworzyw kompostowalnych zdecydowanie przyśpieszenia, podkreśla Błasiak. Naszymi atutami jest nie tylko wysoka, jakość, ale i elastyczność w dostosowywaniu się do oczekiwań naszych klientów. Torby foliowe, worki na liście, czy biodegradowalne opakowania na kosmetyki, nad którymi pracujemy to na pewno nie jest nasze ostatnie słowo, podkreśla Błasiak. BIOERG jest w stanie wyprodukować na indywidualne zamówienie klientów, opakowania o szerokim spektrum rozmiarów i grubości a także z dowolnym rodzajem zadruku.

Wszystkie produkty firmy BIOERG są w pełni biodegradowalne i kompostowalne i to właśnie odróżnia je od zdecydowanej większości dostępnych na rynku produktów konkurencyjnych i substytucyjnych, które są wytworzone z tradycyjnego polietylenu z niewielkim dodatkiem środków chemicznych (degradantów takich jak TDPA, d2w czy Eco-degran). Substancje te nie powodują, że produkty stają się zdatne do kompostowania, a jedynie przyspieszają proces degradacji polimeru do kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy pod wpływem światła słonecznego lub tlenu.

Strategia rozwoju BIOERG zakłada kontynuację dotychczas realizowanych projektów oraz tworzenie i wprowadzanie nowych technologii z dziedziny przetwórstwa tworzyw, produkcji opakowań i innych obszarów przemysłowych.  W ramach realizowanej strategii rozwoju spółka planuje w 2011 r. intensyfikację działań handlowych ukierunkowanych na wzrost sprzedaży opracowanych do tej pory produktów biodegradowalnych.

-----------------------------------

BIOERG Spółka Akcyjna z siedzibą w Dąbrowie Górniczej powstała w 2007 r. jako BIOERG Sp. z o.o., podmiot zależny ERG S.A. spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. BIOERG Sp. z o.o.  końcem 2008 r. została przekształcona w spółkę akcyjną a w tym roku planuje debiut na rynku NewConnect.

źródło i zdjęcie: BIOERG

Dodano: 2011-01-12
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej