PLGBC Green Building Polska bez Sapphire i Expo XXI

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC) postanowiło zrezygnować ze współpracy z Sapphire Ventures oraz EXPO XXI przy organizacji Green Building Polska w dniach 18-20 kwietnia 2011. Konferencja i szkolenia odbędą się w dniach 12-13 kwietnia 2011, również w Warszawie.

Nowe miejsce wydarzenia zostanie podane w ciągu następnych 2 tygodni.

Green Building Polska składać się będzie z najwyższej jakości konferencji oraz całodniowego szkolenia z zastosowania systemu LEED i BREEAM w Polsce. Wśród prelegentów będą międzynarodowi i krajowi specjaliści z branży budownictwa zrównoważonego. Część szkoleń będzie prowadzona bezpośrednio przez wykładowców z USGBC oraz BRE.

W dniu 12 kwietnia br. odbędzie się PLGBC President's Dinner, w formie uroczystej kolacji dla liderów rynku.

Szkolenia zapewnią wiedzę na podstawowym oraz zaawansowanym poziomie zarówno w zakresie stosowania certyfikacji LEED i BREEAM w Polsce jak również istotnych informacji oraz wyników najnowszych światowych badań z zakresu budownictwa zrównoważonego oraz emisji CO2, a także materiałów i jakości powietrza we wnętrzach. Pierwsze szkolenie z serii szkoleń dla managerów zapewni kompendium wiedzy z zakresu budownictwa ekologicznego, związanej z nim ekonomii oraz zastosowania wiodących certyfikacji wielokryterialnych LEED i BREEAM.

Kluczem Green Building Polska będzie publiczne otwarcie certyfikacji ekologicznych produktów i materiałów. Przewodniczący Komisji PLGBC ds. Certyfikacji Produktów i Materiałów przedstawi wyniki badań, zasady certyfikacji oraz pierwsze w Polsce produkty i materiały, które uzyskają certyfikację podczas rozpoczętego już procesu pilotażowego.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Sekretariacie PLGBC w Krakowie. PLGBC zwraca uwagę, że nie posiada (ani nigdy nie posiadało) biura ani sekretariatu w Warszawie.

źródło: PLGBC

Dodano: 2011-01-25
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej