Zielone budownictwo według Schüco ? relacja z targów BAU 2011

Za nami kolejna edycja Międzynarodowych targów architektury, materiałów i systemów budowlanych - BAU 2011 w Monachium. Podczas sześciodniowej imprezy targowej firma Schüco International KG przedstawiała swoją wizję budynków przyszłości - Schüco Energy3 Buildings i innowacyjne systemy powłok przeznaczone do budynków we wszystkich strefach klimatycznych.

Odbywające się co dwa lata targi BAU w Monachium, są główny punktem spotkań przedstawicieli międzynarodowego rynku budowlanego. Największe na świecie tego typu impreza targowa w tym roku okazała się wyjątkowo udana. Na powierzchni 180.000 m2 swoje produkty prezentowało ponad 1.900 wystawców. Targi, będące wyjątkową platformą dialogu wykonawców, odwiedziło ponad 212.000 gości ze 151 krajów. Uwagę odwiedzających szczególnie przykuwało, największe na targach, stoisko światowego lidera w produkcji innowacyjnych systemów powłok budynków - Schüco International KG.

Zielone technologie Schüco

Energooszczędne technologie okien i fasad o wysokiej izolacyjności cieplnej odpowiednie dla wszystkich stref klimatycznych, systemy solarne do pozyskiwania czystej energii słonecznej oraz modułowe rozwiązania umożliwiające inteligentne zarządzanie energią zostały zaprezentowane na 1.700 m2  dwupoziomowej ekspozycji firmy Schüco.

Największy wystawca targów  BAU przedstawił odwiedzającym swoją wizję budynków przyszłości, prezentując w formie projektu pilotażowego rozwiązania do obiektów realizowanych w standardzie Energy3 Buildings. Zaprezentowany budynek pokazuje wszystkie możliwości oszczędzania, generowania i zarządzania energią. Wysoce wydajne, generujące energię elementy fasady w połączeniu z energooszczędnymi elementami systemu Schüco 2° i systemem zarządzania energią sprawiają, że obiekt wytwarza więcej energii niż zużywa, zapewniając niezależność energetyczną dla różnych funkcji i chroniąc naturalne zasoby naszej planety.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się okna Schüco AWS 90.SI+ - pierwsze na rynku okna aluminiowe z izolacyjnością cieplną odpowiadającą standardowi domów pasywnych na poziomie Uw =  0,8 W/m2K. Tak doskonały parametr cieplny uzyskano dzięki optymalizacji strefy izolacyjnej przy zastosowaniu piankowych przekładek termicznych, jednolitemu uszczelnieniu środkowemu oraz izolacji we wrębie przyszybowym.

W zaprezentowanych oknach zastosowano również ukryte okucia mechaniczne Schüco AvanTec i mechatroniczne Schüco TipTronic. System ten, będzie dostępny w sprzedaży od lutego 2011 r. i jest w pełni kompatybilny z kolejną premierą Schüco -  drzwiami wejściowymi Schüco ADS 90. PL SI+ również w standardzie pasywnym o współczynniku Ud = 0,8 W/m2K.

Podczas targów BAU 2011 pokazano jeszcze jeden highlight - wielkoformatowe pasywne drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD.SI o całkowicie zminimalizowanych, bardzo wąskich ramach (30 mm) i ciężarze skrzydła do 500 kg, które trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Wyjątkowo ciekawym produktem, który zainteresował inwestorów zajmujących się modernizacją istniejących obiektów jest fasada modernizacyjna Schüco ERC 50. To innowacyjne rozwiązanie oferuje niedostępne dotąd możliwości w zakresie renowacji budynków, stanowiąc kompletną i modułową metodę modernizacji istniejących budynków aż do standardu domów pasywnych przy zastosowaniu tzw. "drugiej skóry". Nowa konstrukcja systemowa przejmuje najważniejsze funkcje nowoczesnej powłoki budynku a sam proces renowacji przeprowadzany jest przy zachowaniu pełnej funkcjonalności obiektu. Premierę systemu zaplanowano na kwiecień 2011 r.

Tegoroczne targi BAU 2011 były doskonałą okazją do odbycia ekscytującej podróży do świata wizjonerów Schüco. Zaprezentowane przez firmę inteligentne rozwiązania w standardzie Energy3 Buildings stanowią generacyjny przełom w dziedzinie budownictwa zrównoważonego i energetycznie niezależnego budownictwa przyszłości, o czym przekonali się liczni goście odwiedzający firmowe stoisko Schüco International KG.

źródło i zdjęcia: Schüco

Dodano: 2011-01-28
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej