SSO i PSPS - współpraca dla rozwoju rynku budowlanego

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) weszło do grona członków Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). Realizowane wspólnie inicjatywy i wymiana doświadczeń posłużą promocji wysokich standardów rynkowych w branży ociepleniowej, z korzyścią dla inwestorów i użytkowników.

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) funkcjonuje od 2009 r. i skupia 25 firm produkujących wyroby ze styropianu dla budownictwa, reprezentując blisko 75 procent rynku styropianu w Polsce. Do celów statutowych organizacji należy, między innymi, integracja producentów styropianu oraz dbanie o dobrą jakość wyrobów EPS wprowadzanych do obrotu.

Do oficjalnego rozpoczęcia współpracy z SSO skłoniła nas silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej potrzeba połączenia sił w celu jeszcze skuteczniejszej realizacji misji obu stowarzyszeń, mówi Kamil Kiejna, dyrektor PSPS. W opinii PSPS, w ostatnim czasie dostrzec można szereg niepokojących zjawisk rynkowych, do przeciwdziałania którym niezbędna jest stała wymiana wiedzy i doświadczeń oraz zbieżna, konsekwentna polityka producentów wyrobów ze styropianu oraz systemodawców.

Liczymy, że współpraca SSO i PSPS przyniesie obustronne korzyści w zakresie skuteczności działania samych organizacji oraz ich wpływu na prawidłowy, racjonalny kształt przepisów budowlanych oraz praktyk rynkowych Wspólnie działania chcielibyśmy rozpocząć od prac nad dokumentami określającymi zastosowania wyrobów ze styropianu w systemach ociepleń, a także skupić się na edukacji rynku w zakresie propagowania jednolitych standardów technologicznych i jakościowych oraz promowaniu wyrobów zgodnych z normami, czytelnie oznakowanych i spełniających deklarowane parametry, zapowiada Kiejna.

Do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń należą: Alpol, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol, Dryvit, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Henkel Polska, Koelner, Lakma, Mapei, MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), Quick-mix, Saint-Gobain, Schomburg Polska, Sto-ispo, Termo Organika i Textilglas Polska.

W ciągu kilku lat SSO stało się forum łączącym kluczowe podmioty rynku ETICS. Mobilizuje nas to do dalszej wytężonej pracy na rzecz naszej branży, z pożytkiem dla całego sektora budownictwa i jego beneficjantów, stwierdza Jacek W. Kulig, prezes Zarządu SSO.

źródło: PSPS

Dodano: 2011-02-08
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej