Akcje edukacyjne w ramach Partnerstwa dla Klimatu w 2011 r.

Piknik z Klimatem i wiele innych imprez plenerowych, programy edukacyjne, konkursy, a także konferencje i debaty poświęcone zmianom klimatu - to niektóre z działań zaplanowanych na 2011 r. w ramach Partnerstwa dla Klimatu. W tym roku w akcjach edukacyjnych na rzecz klimatu weźmie udział aż 34 Partnerów.

W akcjach edukacyjnych na rzecz środowiska weźmie udział m.in. Fundacja Nasza Ziemia, PKPP Lewiatan i Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Ministerstwo Środowiska będzie również obecne podczas imprez plenerowych, takich jak: Dzień Ziemi, Piknik Naukowy i Dzień Bez Samochodu.

Edukacyjna platforma Ministerstwa Środowiska w sprawie klimatu funkcjonuje już czwarty rok. Wśród atrakcji przygotowanych przez ministerstwo w ramach Partnerstwa dla Klimatu znajdują się m.in. projekty edukacyjne i imprezy plenerowe.

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia na Nowym Świecie odbędzie się Piknik z Klimatem - największa impreza plenerowa organizowana przez Ministerstwo Środowiska. Celem organizowanych przedsięwzięć jest edukacja w sprawie zmian klimatu: zwiększenie świadomości czym są zmiany klimatu i jak nasze codzienne działania wpływają na klimat i otoczenie oraz co powinniśmy robić, aby jak najmniej szkodzić środowisku.

Fundacja Nasza Ziemia będzie uczestniczyć w kolejnej edycję ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej "Klimatolubne przedszkolaki". Wśród zaplanowanych przedsięwzięć znalazły się m.in. bezpłatne szkolenia na temat zmian klimatu dla nauczycieli pięciolatków oraz zajęcia pokazowe w przedszkolach, podczas których dzieci dowiedzą się m.in. co to są zmiany klimatu i jak można im zapobiegać na co dzień. Do działań edukacyjnych przystąpi także Teatr Polskiego Radia, który przygotowuje wersję audio książeczki "Zielona brygada, czyli przedszkolaki na straży klimatu" oraz Centrum Nauki Kopernik, które przygotowało specjalne zestawy edukacyjne na temat zmian klimatu.

źródło: www.mos.gov.pl
zdjęcie: www.klimatolubni.pl

Dodano: 2011-02-11
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej