Okna TYTANOWEtermo jeszcze cieplejsze

Współczynnik przenikania ciepła ramy okien TYTANOWYCHtermo PVC wynosi teraz jedynie Uf=1,0 W/m2K. Doskonały wynik potwierdziły najnowsze badania przeprowadzone przez Instytut Techniki Budowlanej.

Szczegółowej analizie pod kątem energooszczędności poddane zostało okno TYTANOWEtermo wykonane na bazie 5-komorowego profilu Bruegmann o szerokości 73 mm. Badanie przeprowadzono w styczniu br. według normy PN-EN 12412-2:2005.

Lepsze parametry termiczne to przede wszystkim efekt zastosowania najnowszej generacji Wzmocnień Termicznych MS. Te unikalne na rynku wzmocnienia wykonane są ze specjalnych kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych poliuretanową pianką (w standardowych produktach najczęściej wykorzystuje się tylko stal). Dzięki temu jakość termiczna ramy jest wyższa o około 33% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Opatentowana i ciągle udoskonalana technologia, opracowana została przez komórkę badawczo-rozwojową MS więcej niż OKNA.

Współczynnik Uw przykładowego okna TYTANOWEGOtermo o rozmiarach 1230x1480 mm wyposażonego w innowacyjny system wzmocnień oraz szybę SUPERtermo (Ug=0,5W/m2K) wynosi obecnie 0,80W/m2K. Produkt spełnia zatem wymogi nie tylko budownictwa energooszczędnego, ale także pasywnego.

Parametry termiczne okien w dowolnych rozmiarach można sprawdzić za pomocą kalkulatora energetycznego dostępnego na stronie www.uvalue.ms.pl.

źródło i zdjęcie: MS więcej niż OKNA

Dodano: 2011-03-08
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej