Dzień Ziemi z PLGBC już dziś

W dniach 13-14 kwietnia br. w Warszawie Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) wraz z wieloma liderami rynku budownictwa zrównoważonego w Polsce świętuje Dzień Ziemi. Wykłady i szkolenia z zakresu BREEAM i LEED uzupełniono o Green Building Tour, czyli możliwość obejrzenia pierwszych certyfikowanych projektów w Warszawie.

Dzisiejsza konferencja, organizowana w ramach Dnia Ziemi omówi szereg ważnych zagadnień z zakresu budownictwa zrównoważonego. Głównym akcentem wydarzenia będzie prezentacja Michaela Della Barba z bostońskiej firmy EH&E na temat energooszczędności i wydajności budynków podczas całego cyklu życia obiektu.

Tematy poruszone w trakcie wykładów PLGBC Green Building Education to:

  1. Wstęp do budownictwa zrównoważonego, WorldGBC, koszt zielonych budynków, porównanie wiodących systemów wielokryterialnej oceny budynków - Agnes Vorbrodt-Schurma, PLGBC.
  2. Case studies - Rafał Schurma, PLGBC.
  3. Jak używać systemu BREEAM w Polsce? Case studies - Magdalena Stretton, WSP Enviro.
  4. Jak ocenić i ulepszyć istniejące budynki? Narzędzia dla właścicieli i zarządców nieruchomości. Porównanie: LEED-EBOM i BREEAM In Use - Agnes Vorbrodt-Schurma, PLGBC; Hans van de Sanden & Dr Marcin Gawroński, Grontmij.
  5. Przegląd sytuacji prawnej budownictwa zrównoważonego w Europie - KACZOR KLIMCZYK PUCHER WYPIÓR ADWOKACI Spółka Partnerska.
  6. High performance over the entire building life cycle, benefits of commissioning, case study Shapiro Center - Michael Della Barba, EH&E.
  7. Przyszłość architektury w Polsce - budownictwo zrównoważone jako rozwiązanie.

14 kwietnia, zainteresowani będą mieli okazję odwiedzić pierwsze projekty w Warszawie, które albo już uzyskały bądź ubiegają się o prestiżowy certyfikat LEED: Poleczki Business Park oraz Skanska Green Office, LEED-CI Silver.

--------------------------
Na zdjęciu: Poleczki Business Park w Warszawie, projekt i rendering: UBM Polska, konsulting ekologiczny: VvS | Architects & Consultants

źródło i zdjęcie: PLGBC

Dodano: 2011-04-13
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej