Finał Obchodów Światowego Dnia Ziemi 2011

Pod hasłem "Las całkiem blisko nas" odbędzie się 8 maja br. w Warszawie Finał Obchodów Światowego Dnia Ziemi 2011. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprezentuje ofertę edukacyjną, a dla najmłodszych uczestników poprowadzone będą warsztaty na temat recyklingu. W programie przewidziano także zbiórkę odpadów przeznaczonych do przetworzenia.

Organizator Finału Obchodów Światowego Dnia Ziemi 2011 zaprasza wszystkich do Parku Pole Mokotowskie w Warszawie. Po raz piąty jednym z punktów programu będzie zbiórka odpadów przeznaczonych do recyklingu.W godzinach 10.00 - 17.00 będą zbierane: makulatura, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tylko drobny i średni: komputery, telewizory, monitory, telefony komórkowe, drobny sprzęt AGD jak żelazka, suszarki itd.) oraz zużyte świetlówki i baterie.

W zamian za przyniesioną makulaturę i zużyty sprzęt każdy otrzyma sadzonki drzewek i kwiatów wg poniższego przelicznika:

  • każde 5 kg makulatury - 1 sadzonka,
  • każda sztuka średniego sprzętu elektrycznego (żelazko, telewizor, monitor itd.) - 1 sadzonka,
  • za każde 3 telefony komórkowe - 1 sadzonka.

Możliwy będzie wjazd samochodem do punktu zbiórki, który umiejscowiony będzie na terenie RKS SKRA od ul. Wawelskiej. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową mapką festynu.

***

Biorąc pod uwagę fakt, że lasy i trwale zrównoważona gospodarka leśna mogą znacząco przyczynić się do zrównoważonego rozwoju, zmniejszenia ubóstwa i osiągnięcia uzgodnionych na poziomie międzynarodowym celów rozwoju, w tym Milenijnych Celów Rozwoju, 20 grudnia 2006 r. Zgromadzenie Ogólne postanowiło ustanowić rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów (rezolucja 61/193), podaje ONZ

Zgromadzenie wskazało swoje agendy odpowiedzialne za organizację obchodów oraz zaprosiło do współpracy państwa członkowskie, organizacje międzynarodowe oraz podmioty, których zadaniem jest ułatwianie i promowanie działań związanych z Rokiem Lasów na poziomie lokalnym i krajowym.

Szczególnie w Polsce temat obchodów Światowego Dnia Ziemi związany z lasami ma mocne uzasadnienie, lasy stanowią prawie 30% powierzchni naszego kraju i wszelkie działania związane z ochroną przyrody na ich terenie i z prowadzoną tam gospodarką leśną mają wpływ na stan środowiska i przyrody naszego kraju. Zdecydowana większość polskich lasów to lasy państwowe, które zarządzane są przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Lasy Państwowe od 10 lat są partnerem podczas realizacji obchodów Dnia Ziemi w Polsce.

źródło i zdjęcie: www.dzienziemi.org.pl

Dodano: 2011-05-06
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej