PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala - Międzynarodowa Konferencja i Targi Zielonego Budownictwa

W dniach 15 - 18 listopada 2011 r. w Krakowie odbędzie się PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala - Międzynarodowa Konferencja i Targi Budownictwa Zrównoważonego. Wydarzenie to będzie gościć spotkanie WorldGBC Europe Regional Network Meeting oraz międzynarodową konferencję BuildGreenCEE.

PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala jest to pierwsze w Polsce wydarzenie, które od 3 lat z sukcesem integruje całą branżę budownictwa w Polsce, sektor prywatny wraz z samorządem, organizacjami pozarządowymi oraz światem naukowym.

W ciągu 4 dni PLGBC zapewni najwyższej jakości spotkania networkingowe, wykłady, prelekcje oraz szkolenia z szeroko pojętej tematyki budownictwa zrównoważonego - od zielonych zamówień publicznych, poprzez unijne przepisy związane z budownictwem ekologicznym i emisją CO2, do konkretnych rozwiązań projektowych, studiów przypadku z kraju i zagranicy po szczegółowe treningi z zakresu wielokryterialnej certyfikacji budynków.

16 listopada br. będzie poświecony tematowi współpracy sektora prywatnego z rządem w celu budowania wspólnej polityki proekologicznej. Udział swój już potwierdził Paul King, Dyrektor Zarządzający UKGBC i Członek Zarządu WorldGBC oraz Steven Borncamp, Prezes RoGBC jak również przedstawiciele GBCs z 30 krajów. Tego samego dnia odbędzie się także Gala, podczas której rozdane będą doroczne nagrody PLGBC Green Building Awards.

W dniu 17 listopada odbędą się wykłady 3 wiodących systemów na rynku Europejskim - udział potwierdziły światowe autorytety w tej dziedzinie: Scot Horst, Senior Vice President LEED w USGBC, Martin Townsend, Director BREEAM oraz Dr. Christine Lemaitre, CEO DGNB. Prelekcje te będą kontynuacją wykładów LEED, BREEAM i DGNB sprzed 2 lat, kiedy to w październiku 2009 r. PLGBC wprowadziło do Polski systemy wielokryterialnej oceny budynków.

Spotkanie to odbędzie się pod patronatem World Green Building Council, zrzeszającej organizacje GBC w 86 krajach. PLGBC jest jedyną w Polsce organizacją będącą członkiem WorldGBC i jedną z nielicznych w Europie - na czwartym, najwyższym poziomie członkostwa.

Patronat honorowy nad PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala objęli: Minister Infrastruktury, Ambasada Amerykańska i Australijska, Andrzej Jagusiewicz - Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Kracik - Wojewoda Małopolski, Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa oraz Politechnika Krakowska.

Wśród patronów medialnych są serwisy należące do Grupy Budujemy Dom - Ekobudowanie.pl, InstalacjeB2B, DachyB2B.

17 i 18 listopada br. wszyscy chętni będą mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach z zastosowania systemów certyfikacji LEED i BREEAM w Polsce - kursy będą prowadzone przez liderów polskiego rynku, jednych z niewielu profesjonalistów posiadających kwalifikacje oraz praktyczne doświadczenia przy certyfikacji z firmy WSP Enviro, Grontmij oraz VvS | Architects & Consultants.

Pierwsze w Polsce Targi Budownictwa Zrównoważonego odbędą w dniach 16 - 18 listopada 2011 r. Wczesna rejestracja na konferencję otwarta jest do końca czerwca - tylko teraz można zarejestrować się po promocyjnej cenie 1500PLN (cena dla Członków PLGBC). Tylko do 15 lipca - każda firma, która przyłączy się do PLGBC otrzymuje 2 wejściówki GRATIS.

Program wydarzenia oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie organizatora PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala.

źródło: www.plgbc.org

Dodano: 2011-06-13
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej