Liderzy budownictwa zrównoważonego w Europie na spotkaniu w Barcelonie

W dniach 19 - 20 maja 2011 r. w Barcelonie odbyło się spotkanie przywódców World Green Building Council (WGBC) Europe Regional Network (ERN). W spotkaniu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa Construma w Barcelonie, wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji Green Building Council w całego świata.

19 maja br. odbył się WGBC networking cocktail, w którym uczestniczyli przedstawiciele WorldGBC, z kilkudziesięciu krajów. Polskę reprezentowała założycielka, CEO i wice prezydent PLGBC. Wśród uczestników spotkania byli: Prezes WorldGBC - Tony Arnel, który rozpoczął wieczór od przemówienia, Paula Kinga - szef UKGBC i Europe Regional Network; Emilio Miguel Mitre - GBC Espana oraz Efren Del Pino z firmy URSA. Wśród uczestników byli: Rick Fedrizzi - Założyciel, Prezydent i CEO USGBC, Brendan Owens - USGBC, Luiz Alvares Ude - President GBC Espana, Romilly Madew - CEO GBC Australia, Jane Henley - CEO WorldGBC, Thomas Mueller - President & CEO Canada GBC oraz Michelle Malanca - Managing Director WorldGBC.

W spotkaniu 20 maja 2011 r. dotyczącym budownictwa zrównoważonego, uczestniczyli przedstawiciele WGBC, Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Niemiec, Austrii, Szwecji, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Słowacji i Francji. Podczas konferencji omawiane było zagadnienia ustawodawstwa związanego z zielonymi budynkami jak również edukacją. Wszystkie kraje zgadzają się z tym, że są to dwa priorytetowe zagadnienia w dzisiejszych czasach dla Europe Regional Network.

Z punktu widzenia PLGBC, kluczowe były rozmowy związane z udziałem europejskich GBC w Sympozjum PLGBC w listopadzie br., negocjacje z DGNB na temat wprowadzania systemu DGNB w Polsce jak również rozmowa Agnes Vorbrodt-Schurma z Rick?iem Fedrizzi na temat promowania ekologicznych szkół w Polsce.

Agnes Vorbrodt-Schurma, PLGBC z Rick Fedrizzi, USGBC

PLGBC już od dłuższego czasu przygotowuje się do akcji informacyjnej związanej z jakością powietrza we wnętrzach (Indoor Environmental Quality) - obiekty przeznaczone dla dzieci są szczególnie ważnymi kandydatami do wprowadzenia tej tematyki podczas projektowania, budowy i użytkowania. Jestem szczególnie zadowolona, że USGBC, mające ogromne doświadczenie w tym zagadnieniu, postanowiło zaangażować się w temat i wesprzeć PLGBC oraz przekazać PLGBC wyniki swoich badań, mówi Agnes Vorbrodt-Schurma, Założycielka, CEO i Wice Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz członek WGBC Europe Regional Network Steering Committee.

od lewej: Johannes Kreizig, Executive Director, DGNB,
Agnes Vorbrodt-Schurma, PLGBC,
Michael Dax, DGNB

źródło i zdjęcia: PLGBC

Dodano: 2011-06-13
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej