Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

System Baumit KleberAnker - innowacja w termoizolacji

Firma Baumit stworzyła innowacyjny system KlebeAnker, który umożliwia idealną izolację cieplną budynków. W przypadku termoizolacji na nowych podłożach jedyną technologią mocowania płyt EPS jest klejenie. Z kolei na stare tynki lub powierzchnie betonowe konieczne było dotąd stosowanie kołków. Baumit, dzięki KlebeAnker znalazł rozwiązanie tego problemu.

Bezspoinowy system ociepleń to jedna z najpopularniejszych metod poprawiających oszczędność energii. Dzięki termoizolacji ścian można obniżyć rachunki za ciepło nawet o kilkanaście procent. Warto jednak pamiętać, że tego typu prace najlepiej powierzyć specjalistom, którzy unikną błędów wpływających na funkcjonalność powłoki ociepleniowej.

Jednym z profesjonalnych narzędzi jest system mocowania styropianu KleberAnker firmy Baumit. Pozwala on na montaż płyt styropianowych do murów nośnych o osłabionej warstwie wierzchniej. Kotwy KlebeAnker 88, dzięki 88 mm długości trzpienia, umożliwiają mocowanie termoizolacji bez konieczności dodatkowego kołkowania.

Firma Baumit stworzyła innowacyjny system KlebeAnker, który umożliwia idealną izolację cieplną budynków. W przypadku termoizolacji na nowych podłożach jedyną technologią mocowania płyt EPS jest klejenie. Z kolei na stare tynki lub powierzchnie betonowe konieczne było dotąd stosowanie kołków. Baumit, dzięki KlebeAnker znalazł rozwiązanie tego problemu. Baumit KlebeAnker wbija się bezpośrednio do muru nośnego, a następnie, przed naklejeniem płyt izolacyjnych, nanosi się na nie szpachlę. Powstałe w ten sposób powierzchnie spojeń stwarzają stabilne, dodatkowe punkty mocowania dla płyt izolacyjnych i dzięki temu zapewniają większą wytrzymałość niż kołki.

System Baumit KlebeAnker nie powoduje w żaden sposób naruszenia montowanych płyt izolacyjnych. Co więcej, w przeciwieństwie do kołków, w przypadku zastosowania kotew Baumit KlebeAnker, na zewnętrznej warstwie pokrycia nie pozostają ślady. W ten sposób znikają również mostki cieplne.

KlebeAnker 88 - kotwy zamiast kleju

Kotwa montażowa Baumit KlebeAnker 88 umożliwia mocowanie termoizolacji bez konieczności dodatkowego kołkowania. Rozwiązanie to można stosować w systemach ociepleniowych opartych na elewacyjnych płytach styropianowych. Kołki KlebeAnker 88 można wbijać do murów betonowych, a także tych z cegły pełnej i dziurawki z istniejącym starym tynkiem o maksymalnej grubości do 40 mm.

Warto pamiętać, że podłoże przed montażem powinno być czyste, nośne i suche, jak również oczyszczone z wykwitów i luźnych zanieczyszczeń. Kotwy należy umieszczać maksymalnie w odstępach 40 x 40 cm na powierzchni ściany oraz w odległości maksymalnie 10 cm od listwy startowej i krawędzi budynku. Takie rozmieszczenie powoduje, że zużycie wynosi ok. 6 sztuk na m2.

KlebeAnker 88 firmy Baumit umożliwia montowanie płyt bez konieczności usuwania warstw słabych. W przeciwieństwie do tradycyjnych kołków, stosowanie rozwiązania firmy Baumit w pełni eliminuje powstawanie mostków termicznych. Do mocowania płyt styropianowych do kotew KlebeAnker polecane są zaprawy klejowo-szpachlowe Baumit StarContact lub Baumit openContact.

Wykonanie termoizolacji istniejących już budynków jest dość skomplikowanym przedsięwzięciem. Słabe czy wręcz łuszczące się tynki stają się powodem późniejszych kłopotów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem powłoki izolacyjnej. Kotwy montażowe KlebeAnker 88 firmy Baumit umożliwiają montaż płyt styropianowych do istniejących warstw bez konieczności usuwania starych. Taki sposób montażu - na widocznej ścianie - umożliwia ominięcie ewentualnych instalacji, fug i pustek w murze. Mocowanie termoizolacji ze styropianu na kotwy KlebeAnker 88 daje gwarancje stabilnego i estetycznego wykonania powłoki izolacyjnej budynku.

źródło i zdjęcia: Baumit

Dodano: 2011-06-24
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej