Ekologiczna i ekonomiczna pompa ciepła Immergas

Najbardziej wydajnym i najlepiej rozwijającym się urządzeniem wykorzystującym odnawialne źródła energii są pompy ciepła. Stanowią one ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania, nie tylko do ogrzewania, ale i do chłodzenia pomieszczeń.

Odnawialne źródła energii jak również technologie na nich oparte, cieszą się coraz większą popularnością i są coraz powszechniej stosowane. Nie szkodzą środowisku i są dostępne praktycznie za darmo. Stanowią idealną alternatywę dla konwencjonalnych źródeł energii, których zasoby prędzej czy później zostaną wyczerpane i których eksploatacja szkodliwie wpływa na środowisko.

Do ogrzewania jak i chłodzenia pomieszczeń wykorzystywane są zasoby odnawialnych źródeł energii w postaci ciepłego powietrza. Firma Immergas obserwując rosnące zainteresowanie pozyskiwaniem energii z odnawialnych źródeł, w oparciu o wiedzę i doświadczenie swoich inżynierów, wprowadziła na rynek nową serię pomp powietrze - woda o nazwie AUDAX.

Pompy ciepła AUDAX firmy Immergas charakteryzuje kompaktowe wykonanie, wysoka sprawność i energooszczędność. Pompy Immergas przygotowane są do pracy samodzielnej jak również w zintegrowanym systemie, w którego skład mogą wchodzić inne źródła ciepła jak np. kocioł, kolektory słoneczne, grzałka elektryczna czy inne pompy ciepła. Mikroprocesorowe urządzenie elektroniczne, określane mianem "inteligentnego" sterownika systemowego zapewnia prawidłowe funkcjonowanie całego systemu. Sterownik ten umożliwia automatyczne przełączanie pomiędzy różnymi źródłami ciepła. Wybiera także najbardziej odpowiednie urządzenie w zależności od zużycia energii elektrycznej, temperatury zewnętrznej czy zapotrzebowania na ciepło.

Pompy ciepła AUDAX wyposażone są w specjalny elektroniczny zawór czterodrogowy, umożliwiający odwrócenie procesu zachodzącego w pompie. To pozwala na wykorzystywanie pompy ciepła zarówno do ogrzewania jak i chłodzenia pomieszczeń. Dodatkowe zastosowanie rozwiązań systemowych z osuszaczem powietrza w systemie chłodzenia, pozwala na bieżącą kontrolę wilgotności powietrza, która przekłada się na temperaturę odczuwalną w pomieszczeniu.

Niskie zużycie energii elektrycznej możliwe jest dzięki wykorzystaniu w produkcji technologii inwertorowej, dlatego też pompa ciepła może pracować ze zmienną mocą, o modulacji w zakresie 25-100% przystosowującej się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło.

źródło i zdjęcie: Immergas

Dodano: 2011-07-28
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej