Worki BIG BAG na odpady budowlane i poremontowe

Co zrobić z odpadami powstałymi przy budowie lub remoncie? Jak je usunąć bez szkody dla środowiska, nie narażając się przy tym na konflikt z sąsiadami? Firma WPO Alba SA, wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, jako jedyna na Dolnym Śląsku proponuje rozwiązanie w postaci tzw. BIG BAG-ów.

Dla wielu z nas nawet drobne prace naprawcze zmieniają się czasem w duże przedsięwzięcie logistyczne, któremu ciężko podołać, m.in. za sprawą powstających przy remoncie odpadów, takich jak gruz, części konstrukcji okiennych, zniszczone tapety, płytki ceramiczne. Zgodnie z prawem należy je wyrzucać do specjalnych pojemników - kontenerów. Nie wolno wypełniać gruzem zwykłych pojemników na odpady komunalne, ani pozostawiać "luzem" obok nich. Specjalny kontener zajmuje jednak dużo miejsca, a jego gabaryty mogą znacznie przekraczać potrzeby małego remontu, co w praktyce oznacza generowanie dodatkowych, niepotrzebnych kosztów.

Worki BIG BAG zamiast kontenera

Rozwiązanie w postaci tzw. BIG BAG-ów polega na odbiorze odpadów budowlanych i poremontowych w specjalnych workach. Pozwala to zgodnie z prawem gospodarować powstałymi w wyniku remontu odpadami. Oferta adresowana jest do tych, którzy posiadają nieduże ilości gruzu (do 1 - 2 m3), dla których korzystanie z tradycyjnych kontenerów jest zbyt kosztowne oraz do tych, którzy nie dysponują miejscem na ustawienie pojemnika.

Usługa BIG BAG jest kompleksowa, co oznacza, że w cenie uwzględniony jest worek BIG BAG, jego transport i zagospodarowanie odpadu. To prosty i skuteczny sposób na pozbycie się gruzu i niechcianych resztek materiałów powstałych w wyniku remontu.

Co się zmieści w worku BIG BAG-u?

Do torby o pojemności 1m3 i wadze nie przekraczającej 1 tony możemy wyrzucić:

  • zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych;
  • elementy wyposażenia, np. folia, styropian, płyta gipsowo-kartonowa, zaprawy, opakowania po farbach i klejach wodnych;
  • elementy z drewna i tworzyw sztucznych (bez azbestu, środków chemicznych).

Warto pamiętać, że odpady powinny być złożone w worku na zewnątrz budynku w sposób umożliwiający dojazd i załadunek - nie wolno przy tym pozostawiać ich pod drzewami, słupami wysokiego napięcia, obiektami zadaszonymi. W dalszej kolejności odpady poremontowe zebrane w workach BIG BAG poddawane są segregacji, a następnie odzyskowi - w niektórych przypadkach wykorzystywane są m.in. jako kruszywo drogowe.

Naszym celem jest postępowanie w myśl zasad zrównoważonego rozwoju, osiąganie jak największego poziomu odzysku i recyklingu wszystkich zawartych w odpadach surowców wtórnych, mówi Remigiusz Zabolski, Dyrektor ds. Sprzedaży w firmie WPO Alba SA.

Usługą objęte są gospodarstwa domowe z terenu Wrocławia, jak również gminy ościenne, tj. Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Mietków, Sobótka, Święta Katarzyna, Żórawina.

źródło i zdjęcie: WPO Alba

Dodano: 2011-08-02
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej