Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Energooszczędne i akustyczne rolety naokienne CleverBox

We współczesnym budownictwie bardzo ważną rolę odgrywa izolacyjność termiczna i akustyczna. Wzrastające koszty energii cieplnej, coraz większa świadomość ekologiczna inwestorów oraz nasilający się hałas wokół nas, skłaniają do poszukiwania produktów budowlanych o najlepszych parametrach termoizolacyjnych i akustycznych. Rolety naokienne w systemie CleverBox firmy BeClever stanowią integralną część nowoczesnych technologii budowlanych.

Przemyślana konstrukcja systemu pozwala dopasować cechy funkcjonalne oraz estetyczne rolet do indywidualnych wymagań użytkowników. Różne sposoby zabudowy i szeroki wachlarz możliwości wykończenia umożliwiają doskonałe wkomponowanie rolet CleverBox w każdy projekt architektoniczny budynku. Rozwiązania konstrukcyjne systemu przekładają się na szczególne właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne rolet CleverBox, które mają istotny wpływ na komfort mieszkania domowników.

Energooszczędne i akustyczne rolety naokienne CleverBox dzięki komorowej konstrukcji elementów oraz różnym możliwościom ocieplenia skrzynki pozwalają na uzyskanie optymalnej izolacji termicznej, która przynosi wymierne korzyści w okresie zimowym oraz letnim. Skrzynki rolet CleverBox posiadają znakomite parametry termoizolacyjne potwierdzone badaniami renomowanego instytutu IFT Rosenheim w Niemczech. Współczynnik przenikalności cieplnej skrzynek roletowych uzyskuje wartość USb ? 0,61 W/(m2K), natomiast współczynnik temperaturowy kształtuje się na poziomie fRsi ? 0,75. Przedmiotowe wartości zostały uzyskane dla skrzynek bez zabudowy, co potwierdza wyjątkowe właściwości izolacyjne konstrukcji systemu rolet CleverBox.

Przeprowadzone badania z zakresu izolacyjności termicznej wskazują, że rolety naokienne w systemie CleverBox są produktem rekomendowanym dla budownictwa energooszczędnego. Zastosowanie rolet podwyższa klasę energetyczną budynku, jednocześnie obniżając koszty związane z jego eksploatacją (realne oszczędności w zakresie ogrzewania budynku w sezonie zimowym oraz utrzymania przyjemnego chłodu w miesiącach letnich).

Energooszczędne i akustyczne rolety naokienne CleverBox działają również jako dodatkowa izolacja akustyczna okien, co ma szczególne znaczenie przy budynkach zlokalizowanych w miejscach o wysokim stopniu hałaśliwości. Rolety CB charakteryzują się konstrukcją o wysokim poziomie szczelności, która wynika z precyzyjnego sposobu łączenia elementów. Skrzynki rolet CleverBox cechują bardzo dobre wartości współczynnika izolacyjności akustycznej, potwierdzone badaniami instytutu IFT Rosenheim. Współczynnik izolacyjności akustycznej osiąga wartość Rw ? 39 dB. Skuteczne tłumienie uciążliwych dźwięków z zewnątrz zapewnia pożądaną ciszę w pomieszczeniach budynku, gwarantując spokojny wypoczynek jego domownikom.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich zalet i cech funkcjonalnych rolet CleverBox można znaleźć na stronie internetowej www.beclever.eu.

źródło i zdjęcia: BeClever

Dodano: 2011-09-01
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej